Zabytki
miasto
Napisane przez: Wygoda Travel
Zainspirowane przez: Wygoda Travel

Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż warto tutaj przyjechać

Podróże to konik, jaki niezaprzeczalnie wciąga. W końcu znacznie lepiej jest odwiedzić następne państwa, kosztować nowe przysmaki, podziwiać rewelacyjne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy okazji się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, niż wciąż przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby bardzo ładnych.
Chiny
Napisane przez: Richard Barton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście kluczowych punktów, aby jak najlepiej poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, które niejeden z nas umieścił na liście marzeń. I znakomicie nadaje się nawet na parodniową wycieczkę, albowiem dwutygodniowy urlop nie u każdego jest możliwy do wzięcia. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my mamy zamiar wybrać się do nadmienionego miasta?
Zamek w Warszawie
Napisane przez: Logofag

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale także jedno z największych i najbardziej unowocześnionych miast w Polsce

Jak twierdzi większość obcokrajowców, którzy odwiedzają Polskę podczas wakacji, nasz kraj jest wyjątkowo piękny i ciekawy. Odkąd Polska dostała się do do Unii Europejskiej przeszła ogromną zmianę, stając się bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla jej mieszkańców, jak i turystów. Istnieje kilka „znaków rozpoznawczych” na świecie, które kojarzą się im z Polską. Jednym z nich jest rzecz jasna stolica i proponowane przez nią rozliczne atrakcje.
Gdańsk
Napisane przez: zeesenboot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Gdańsk

Gdańsk to miasto o niesłychanie bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne położenie, przyczyniło się do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu ważnych kontaktów zagranicznych, istotnego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu turystów spędzających urlop nad Bałtykiem. Zasoby finansowe i status Gdańska wpłynęły na szybki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest nadzwyczaj pięknym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.
Kaszuby
Napisane przez: glencharnoch
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Doskonały odpoczynek na Kaszubach

Jeżeli byśmy chcieli zaznaczyć precyzyjne granice krainy kaszubskiej, najprawdopodobniej zadanie to się nie powiedzie. Kaszuby to rejon kulturalny, a nie historyczny, zatem nie możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, gdzie sięgają.
Jedno nie podlega jednakże dyskusji – na ich obszarze są jedne z najśliczniejszych zakątków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Nadzwyczaj bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i kwintesencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.
morze
Napisane przez: Gerhard Giebener
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czemu powinniśmy odwiedzić wyjątkowe Trójmiasto? Sprawdzamy jakie atrakcje możemy zapewnić sobie nad morzem!

Wybierając się na wczasy warto udać się w miejsce, gdzie jesteśmy w stanie cieszyć się podobnie relaksem, jak także niezapomnianymi atrakcjami. Godne uwagi są polskie miasteczka, takie jak Gdańsk, Gdynia i Sopot, w których czeka na nas bardzo dużo wspaniałych wrażeń. Trójmiasto zachwyca turystów z Polski, jak także zagranicznych, gdyż cechuje się ciekawymi zabytkami a także pięknymi plażami.
zima w górach
Napisane przez: Kaloyan Raev
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wczasy w Bieszczadach będą najlepszą decyzją

Jakie Bieszczady atrakcje posiadają przygotowane dla turystów. Dosyć często ludzie wiążą przyjemność wypoczywania, ze zdobywaniem wiedzy o konkretnym regionie oraz zapoznawaniem się z najciekawszymi atrakcjami, które się w nim znajdują.
Kraków, Wawel
Napisane przez: http://www.sxc.hu/
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/

Co ciekawego i wartego obejrzenia jest w Krakowie?

Kraków jest jednym z najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Do tej dawnej stolicy królów co roku przyjeżdża i przylatuje kilka milionów turystów. Przyciągają ich zarówno przepiękne zabytki, jak również życie kulturalne tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest dużo do zwiedzania, o czym każdy kto już tam był miał okazję zobaczyć.
marzenia
Napisane przez: DER-MED
Zainspirowane przez: Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED

Wycieczka na Cypr - co trzeba zobaczy?

Cypr to cudowna wysepka na Śródziemnym Morzu, mniejsza jedynie od Sardynii i Sycylii. Charakteryzuje ją nieprzeciętna rozmaitość przyrodnicza a także krajobrazowa.


Wycieczka na Cypr - co trzeba zobaczy?

Największe jej walory, to bajkowe wybrzeża, jakie podług greckiej mitologii są miejscem urodzenia pięknej Afrodyty.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.