Co ciekawego i wartego obejrzenia jest w Krakowie?

Kraków to jedno z najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Do tej dawnej stolicy królów w każdym sezonie przylatuje i przyjeżdża parę milionów turystów. Zachęcają ich zarówno światowej sławy zabytki, ale także kulturalne atrakcje tego niezwykłego miasta. A w Krakowie jest dużo do zwiedzania, o czym każdy kto już tam był miał okazję zobaczyć.

Kraków
W rzeczywistości szczegółowe zwiedzenie tego miasta, razem ze wszystkimi jego zakamarkami i miejscami, do których nie docierają rzesze turystów, będzie wymagać przynajmniej kilku dni - ciekawa strona. Jednak większość zwiedzających spędza w tym mieście tylko jeden dzień, chętnie wybierane stały się właśnie takie wycieczki po Krakowie, w czasie których zwiedza się wszystkie najważniejsze miejsca, dostaje się dwie godziny na zakup pamiątek i wieczorem wsiada w autobus wiozący grupę turystów z powrotem.

Kolejne teksty

Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż warto tutaj przyjechać

miasto
Napisane przez: Wygoda Travel
Zainspirowane przez: Wygoda Travel
Podróże to konik, jaki niezaprzeczalnie wciąga. W końcu znacznie lepiej jest odwiedzić następne państwa, kosztować nowe przysmaki, podziwiać rewelacyjne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy okazji się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, niż wciąż przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby bardzo ładnych.


Wielu turystów pozostaje na kilka dni, dla nich Kraków proponuje bogatą ofertę miejsc noclegowych.

Czy z przeczytanego publikowanego tekstu udało Ci się wywnioskować coś interesującego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu - na pewno wciągną Cię bez reszty.

Do dyspozycji będą więc pięciogwiazdkowe hotele, ale także niedrogie łóżka w prywatnych pokojach i hostelach.

W czasie oglądania Krakowa parę miejsc jest koniecznych na trasie wszystkich wycieczek zarówno z przewodnikiem, jak i bez. Miejscem niezwykłym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Zamek Wawelski, wraz jaskinią w której jak mówią legendy miał schronienie okrutny smok. Samo zwiedzanie Zamku, Katedry Wawelskiej i Jamy Smoka może zająć kilka godzin, a w niewielkiej odległości leży kolejne niezwykłe miejsce, to znaczy Krakowski Rynek. Kościół Mariacki, Barbakan czy Sukiennice to tylko wybrane miejsca, w których się powinno choć na moment zatrzymać. Ale poza tymi najbardziej znanymi w starej części Krakowa jest mnóstwo innych interesujących zabytków i miejsc które warto obejrzeć. Jeśli któraś z wycieczek zechce poznać to miasto dokładniej, zobaczyć miejsca, gdzie nie dochodzą tłumy, to bardzo się przydadzą przewodnicy po Krakowie, którzy dopasują plan zwiedzania do potrzeb każdego. Można z czegoś takiego skorzystać, ponieważ na pewno będzie się można sporo więcej dowiedzieć, niż podczas samodzielnego zwiedzania.
2023/02/02, 07:33:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.