Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż warto tutaj przyjechać

Podróże to zamiłowanie, które niezaprzeczalnie angażuje. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić następne państwa, gustować w nowych smakołykach, podziwiać fantastyczne zabytki oraz poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy szansy się spotkać chodząc z domu do pracy oraz pracy do domu, niźli nieprzerwanie siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.


Warto co miesiąc odkładać sobie kwotę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na atrakcyjną cenę przelotu bądź podróży. A takim miastem, jakie doskonale nadaje się na kilkudniowy wjazd, jest Bukareszt. Czym nas zachwyci?
miasto
Napisane przez: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nade wszystko to miasto kontrastów, które zajmuje razem z każdym krokiem, bowiem bez przerwy chcemy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co spostrzeżesz już przez okna samolotu, nęci przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to sporo zabytków, jakie z pewnością warto jest dodać na wą listę wartych zobaczenia miejsc w opisywanym mieście (spprawdź więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są rzeczywiście pięknie zdobione, jak również cudowne parki, w których możemy odprężyć się w trakcie zwiedzania.
miasto
Napisane przez: Wygoda Travel
Zainspirowane przez: Wygoda Travel


Zwłaszcza znanym parkiem jest Park Herastrau.

Zainteresował Cię nasz opis? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj podlasie turystyka tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię sprawach.

To przepiękna, malownicza część miasta, w jakiej można korzystać z bezpłatnej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego dobrze się wybrać, jeżeli pozwala nam na to czas. Kluczowy punkt miasta to plac Piata Unirii z wielką fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego dobrze jest zacząć zwiedzanie, by potem wybrać się dalej (odwiedź ten serwis). Bez wątpienia należy zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o jakim na początku warto trochę poczytać, albowiem jego historia jest niezrównanie interesująca. Dzisiaj w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.


Gdy wrócimy z Bukaresztu, możemy wybrać następny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka i łagodna, dlatego nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również dobre do zwiedzania, a i bilety są znacznie tańsze, dlatego warto śledzić oferty oraz już planować kolejną wycieczkę.
2021/06/29, 12:45:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.