Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście kluczowych punktów, aby jak najlepiej poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, które wielu z nas chce odwiedzić. I idealnie nadaje się nawet na parodniową wycieczkę, bowiem nie każdy może cieszyć się dwutygodniowym urlopem. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my planujemy wybrać się do tego miasta?


Nade wszystko – Zakazane Miasto. To chyba w szczególności znane pośród turystów miejsce, jakie jest złożone z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców. Z pewnością nie zobaczymy wszystkiego jednego dnia, lecz nawet jeden dzień wystarczy, aby utracić dech w piersiach, gdyż jest tam po prostu wspaniale. Zespół pałacowy bezustannie jest odrestaurowywany, więc można zwiedzać coraz więcej i więcej.
Pekin
Zainspirowane przez: pixabay.com


Drugim punktem robionej listy musi być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – ogromna i zachwycająca. Odnajdziemy w niej m.in. przeróżne odsłony posągu Buddy, na przykład Buddę Leczącego czy Buddę Maitreji, jakiego otacza 4 królów. Należy też pamiętać o Letnim Pałacu, który chociaż nie jest umiejscowiony niedaleko centrum centrum koneser miasta, to bez wątpienia jest warty zobaczenia (sprawdź więcej). Jakim sposobem do niego dotrzeć? Nie zajeżdża tam metro, więc jedyną możliwością jest taksówka, ale zapewne nie będziemy rozczarowani.
Azja
Zainspirowane przez: pixabay
Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcielibyśmy zwiedzić, z tego względu ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy zbyt wiele czasu, toteż nie decydujmy się na dużo zabytków. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie znajdziemy w Badaling. Można się tam jechać autobusem, taksówką albo wykorzystać propozycje na wyjazdy dawane przez biura podróży. Pamiętajmy, aby wziąć obuwie sportowe, bowiem niektóre części Muru są rzeczywiście niełatwe do przejścia.


Jeżeli właśnie Pekinu nie dodałeś na listę miast, które chciałbyś odwiedzić, może zdecydujesz się na inne? Może to być np. Bruksela, istotne jest, aby podróżować, nie zaprzestawać tego robić, gdyż właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe w późniejszym wieku (kliknij tutaj). W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie można coś zobaczyć, zatem już dzisiaj poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek bądź niekosztownych biletów lotniczych, a czekają cię niezwykłe doświadczenia.
2023/09/03, 07:55:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.