Wycieczka na Cypr - co trzeba zobaczy?

Cypr jest to cudowna wyspa na Morzu Śródziemnym, mniejsza jedynie od Sardynii jak też Sycylii. Cechuje ją nieprzeciętna różnorodność krajobrazowa jak też przyrodnicza.


Najogromniejsze jej walory, to bajkowe wybrzeża, które podług mitologii greckiej stały się miejscem narodzin bogini Afrodyty.
marzenia
Napisane przez: DER-MED
Zainspirowane przez: Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED


Śródziemnomorski klimat jak też przeźroczyste wody ciepłego morza, umożliwiają odpoczywającym rzeczywiście boski relaks. Pomimo egzotyki tego regionu każdy czuje się w tej okolicy niezwykle znakomicie. Wynika to z gościnności mieszkańców, którzy wskutek historii jak też położenia geograficznego cenią sobie zróżnicowanie. Odszukamy ją w wielowiekowych obyczajach, ale również w kuchni. Łączy ona w sobie czynniki śródziemnomorskie, azjatyckie oraz orientalne, z domieszką specyficznych ostrych przypraw oraz ziół.

Jeśli bardzo pasjonuje Cię analizowana w tym tekście kwestia, to ponadto zobacz ofertę na stronie. Niewątpliwie znajdziesz tam coś atrakcyjnego dla siebie.

W własnych opisach podróżnicy lirycy chwalili nie jedynie cypryjskie smaki, lecz również wina, których historia wytwórczości sięga ponad 4000 lat. Na Cyprze możemy się bawić do utraty oddechu. Zabawą dla spragnionych adrenaliny jest możność uprawiania wodnych sportów takich jak: windsurfing, nurkowanie, a także loty na paralotni. Odpoczywając na Cyprze nie zapomnijcie odwiedzić też słynnej Larnaki. Larnaka to miasto wybudowane na resztkach starożytnego miasta Kition, z tej przyczyny jest to frajda dla miłośników historii kolebki europejskiej cywilizacji. Antyki Larnaki to nie jedyny z obowiązkowych punktów naszego wypoczynkowego programu.
Miasto słynie też z piaszczystej plaży, blisko jakiej prowadzi deptak. Na larnackiej plaży możemy poleżeć oraz odpocząć czy też wręcz na odwrót: zmierzyć się ze swym strachem, surfując jak też żeglując.
2022/01/28, 15:05:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.