W jaki sposób otrzymać zadośćuczynienie za anulowany lot?

Z uwagi na komfort oraz prędkość przeloty samolotem stają się coraz bardziej powszechne. Ale, jak to we wszystkich rodzajach transportu bywa, lot może zostać anulowany. Na szczęście w wymienionej okoliczności pasażerowi przypadają specjalne prawa.
problemy techniczne
Napisane przez: Anton Strogonoff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Anulowanie przelotu może zrodzić niekomfortową, stresującą atmosferę, zwłaszcza gdy (rozwinięcie tematu> oceń nasz profil http://www.villamare.com.pl) wyjeżdżamy w istotną podróż służbową bądź na wytęsknione wakacje. Boimy się nie tylko o zmarnowany czas, ale szczególnie o pieniądze. Dobrze być świadomym, że za odwołany lot odszkodowanie należy się, aczkolwiek trzeba się o nie upomnieć (rekompensata dzięki flyandi.pl). Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261/2004/WE z dnia 11 lutego 2004 r. uwzględnia prawa pasażera, dzięki którym odzyskamy nie tylko zwrot kosztów za bilet, ale też rekompensatę. Zgodnie z powyższym dokumentem w przypadku anulowania lotu przewoźnik musi zapewnić pasażerowi alternatywny sposób przewozu oraz zwrócić koszty biletu. Zażalenie należy dostarczyć wprost do przewoźnika, korzystając z istniejącego unijnego wniosku skargi. Zachowajmy jego ksero, żeby w przypadku niezadowalającej odpowiedzi szukać wsparcia u Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Kolejne teksty

Tajlandia na urlop, egzotyczne wyprawy

tajlandia
Zainspirowane przez: pixabay.com
Gdy masz ochotę wybrać się na urlop musisz się zastanowić, dokąd jechać. Wybór nie będzie łatwy. Dawniej z naszego kraju nie mieliśmy zbyt wielu opcji wyjazdu, w dzisiejszych czasach sporo się zmieniło. Obecnie da się za naprawdę dobrą cenę wybrać się w bardzo dalekie zakamarki ziemskiego globu. Można zwiedzić wszystko to, co dla zwykłego Europejczyka okazuje się egzotyczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.