W jaki sposób najodpowiedniej przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo wiele. Przede wszystkim poznają wielu przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. W czasie obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to również doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na zawsze.

Harcerstwo
Napisane przez: Arcadiuš
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co pewien czas, najczęściej w czasie ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w grupie, szacunku do innych ludzi oraz dyscypliny. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także zabawa w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem tego typu wieczorów staje się śpiewnik Ognik - zobacz koniecznie - obecnie najbardziej znany wśród tej grupy. Zawiera piosenki i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach przygotowania do obozu harcerskiego jest dokładnie opisywana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością muszą znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. Dodatkowo niezbędna stanie się również legitymacja.

Często harcerzy prosi się o zabranie dwóch plecaków - dużego i małego - prócz tego potrzebna jest menażka, niezbędnik, a także kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się w namiotach, wówczas bardzo ważny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednak głównie przy ognisku, gdyż do spania zapewniane są materace. W letnich miesiącach pogoda bywa zmienna, dlatego też należy zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Niezbędny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka z daszkiem i kremy z filtrem - więcej tutaj.

Obozy często mają miejsce w lasach, dlatego nie można zapomnieć o środkach przeciw komarom. Co oczywiste należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Warto mieć też latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszystkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, gdyż są naprawdę poważne.
Strony obozów i organizatorzy na pewno zadbają o to, aby każdy zabrał wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz (obozy sportowe dla dzieci) stanie się prawdziwą przyjemnością.
2023/09/03, 08:32:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.