Który znany obraz filmowy został nakręcony m.in. w Toruniu i co jeszcze może zaproponować to miasto?

W Polsce jest dużo wielowiekowych oraz pięknych miejscowości. Dlatego też zamiast jechać gdzieś na inny koniec świata, może lepiej i taniej byłoby odwiedzić jedno z rodzimych miast.
Doskonałym przykładem mogłoby być miasto, które jest znane nie tylko z powodu, że żył w tamtym miejscu Mikołaj Kopernik, lecz także ze swych kultowych już pierników.


Jednak jeżeli ciekawią Cię tego typu szybkie wycieczki Toruń może zaoferować o wiele więcej. Jest tam np. piękna nadwiślańska panorama miasta. Jest tam zbudowany specjalny punkt widokowy naprzeciw Bramy Mostowej (na wysepce Kępa Bazarowa). Warto wspomnieć, że w sezonie urlopowym pływa tam łódka dla turystów o nazwie "Katarzynka", jaka za każdym razem może zabrać około 20 osób, zatem możesz wziąć ze sobą paru swoich przyjaciół. Czy jest lepsze miejsce na Centrum Astronomii? Dwie h pełne kosmicznych odczuć zagwarantują Ci pamiętne przeżycia.


wymagania
Zainspirowane przez: http://www.eccoholiday.com


Miłośników kina z pewnością zaciekawi także fakt, że Toruń pełnił rolę planu filmowego dla wielu słynnych produkcji filmowych. To tam między innymi był sfilmowany znany "rejs". Aktualnie przeróżne biura podróży organizują wyjazdy do tego miasta.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat - odsyłam do źródła (https://poznan.optitaxi.pl/), gdyż odnajdziesz na niej szczegółowe dane, które szczególnie Cię zainteresują.

Można by w czasie nich wspólnie z przyjemnym oraz zawodowym przewodnikiem pozwiedzać miasto i jego okolice. Naturalnie dla osób, które pragną bardziej szczegółowo poznać to miasto (a naprawdę należałoby to zrobić), możliwe są także wyjazdy parodniowe.
W ofercie biur podróży są przygotowane uzgodnione drogi, przykładowo średniowieczna lub śladami Kopernika. Ciekawą nowinką jest to, że sympatycy zabytkowych tramwajów także znajdą tutaj coś dla siebie.
2023/11/24, 07:36:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.