Ciekawe profile studiów - Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent liceum, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem - jaki profil kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale również na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, warto studiować? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest turystyka i rekreacja (). Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Przywołany profil jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Większość uczelni daje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo podnoszących ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Studenci
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i samorządowej.

Bez zwlekania zerknij tutaj (www.domki-letniskowe.pl/) - to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który w tym miejscu przestawiamy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.


Faktem jest, że turystyka studia to ścieżka nie dla wszystkich. Osoba chcąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.
2023/09/03, 07:59:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.