Polacy kochają zagraniczne urlopy i nierzadko wybierają piękną Chorwację

Każdy, kto był choć raz w Chorwacji, z pewnością się w niej zakochał. Warto zatrzymać się w jednym z uroczych oraz starych miast.


Miłośnicy Chorwacji pewnie słyszeli o mieście Split.


Split
Napisane przez: Q&AConsulting
Zainspirowane przez: Q&AConsulting


Kolejne teksty

Na wakacje Hawaje idealnie się sprawdzają

wakacje hawaje
Napisane przez: www.GlynLowe.com
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ważne jest to, aby urlop dawał nam możliwość całkowITego odłączenia się, nie rozmyślania o pracy i kłopotach zwyczajnego życia, ale też aby dawał nam sporo radości.


Znajduje się ono nad Adriatykiem, raczej w południowej części państwa. Jest to miasto portowe, ale również miejsce, gdzie jest dużo zjawiskowych zabytków. Na pewno spodobają nam się też plaże oraz ciepła woda. Miasto jest oczywiście śliczne. Można włóczyć się starymi zaułkami i niemal na każdym rogu zobaczymy jakieś wykopaliska czy zabytki.

Zainteresowany zagadnieniem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przekieruje Cię na stronę. Zachęcamy!

Jeśli jesteśmy miłośnikami dawnych cywilizacji, to z pewnością zainteresuje nas pałac cesarza Dioklecjana, który był wybudowany w III – IV wieku naszej ery. zabytek jest wciągnięty na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Mamy możliwość także odwiedzić podziemną część owego budynku. Da fanów dobrego jedzenia oraz wina, Split też jest prawdziwym rajem. Prawie co kilka metrów znajdziemy małe tawerny, które oferują świeże owoce morza w przystępnych cenach. Ogólnie Chorwacja wydaje się być dla Polaków dość tanim kierunkiem urlopowym, zatem nie trzeba będzie tam oszczędzać. Codziennie będziemy mogli cieszyć się smakiem innej potrawy.


Biorąc na dodatek pod uwagę to, że w lipcu i sierpniu w tym kraju są doprawdy przyjemne temperatury i nie ma opadów deszczu, to po prostu szykuje nam się najwspanialszy urlop w życiu. Cieszmy się nim i ładujmy baterie na maksa. Pamiętajmy, że do Chorwacji nie trzeba mieć wiz, więc to również będzie znaczny plus.
2022/01/31, 09:46:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.