Czym są testy gier w Internecie?

Wiele ludzi, którzy uwielbiają grać w gry komputerowe w większości uważa, że testy gier i produktów w internecie za pieniądze to to zajęcie doskonale dopasowane dla nich. Możesz grać i jeszcze płacą ci za to!
konsola ouiya
Napisane przez: Cesar Cardoso
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W praktyce najczęściej nie jest aż tak wspaniale jak pewnie wydaje się wielu fanom gier. Obowiązkiem testera nie jest przecież tylko i wyłącznie granie dla przyjemności, ale również znajdowanie wszelkiego rodzaju błędów i uchybień, które mogą mieć miejsce w grze, badanie badanie i certyfikacja oraz późniejsze raportowanie. Trzeba zapoznać się więc z dokładnymi informacjami na ten temat. Tester najczęściej nie ma czasu na to, żeby przez kilka godzin swobodnie zachwycać się fabułą gry. Wręcz przeciwnie, musi zabiegać, aby przedstawić twórcom jak najwięcej niejasności, błędów i utrudnień. Każdy element gry powinien zostać parokrotnie przetestowany pod wieloma względami, a następnie szczegółowo odnotowany i opisany. Testowanie gier to etap testowania oprogramowania, jakie ma zapewnić perfekcyjną jakość gier. Oprócz gier warto też testować sprzęt przejdź tu .

Kolejne teksty

Istnieją gry przy których możemy się zrelaksować

xbox
Napisane przez: Eric Holsinger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy potrzebuje chwili odpoczynku od zwykłych zadań, czegoś co pomoże mu się zrelaksować. Dla niektórych będzie to książka, dla drugich taką wyrwą od codzienności mają szansę stać się gry. Wybór mamy tu ogromny, gdyż możemy wybrać strategiczne, logiczne, wyścigowe, sportowe, przez to praktycznie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Obok gier mocno brutalnych, w których występują strzelaniny, możemy poszukać takie spokojniejsze, które usatysfakcjonują nas grafiką i miłym wykonaniem.


Bardzo ważnym obowiązkiem testerów jest zbadanie, czy gra funkcjonuje zgodnie ze wszystkimi standardami, także związanymi z takimi kwestiami jak grafika, lokalizacja na ekranie, czas ładowania, sformułowanie instrukcji itd. Także techniczne standardy wydają się bardzo istotne.

Bardzo istotne są także testy prowadzone pod kątem funkcjonalności. W tym przypadku tester musi sprawdzić, czy gra działa sprawnie z punktu widzenia użytkownika. Ten etap niezwykle często jest najbardziej wymagający, bowiem tester musi przeanalizować różnorakie możliwe opcje oraz musi przewiedzieć wszelkie reakcje gracza w wielu sytuacjach. Trzeba także starać się grać zgodnie z założeniami wydawcy, żeby przekonać się, czy także pod tym względem gra jest interesująca i spełnia wszelkie założone cele.

gry na PC
Napisane przez: Dion
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tester powinien również na własnej skórze przekonać się, czy poszczególne zasady gry są jasne, czy nie ma błędów logicznych i tego typu pomyłek, które najczęściej mogą się zdarzyć nawet w najlepszego rodzaju grach - testy Overmax Steelcore 1010 3G. Testerzy wbrew pozorom nie mogą być jedynie miłośnikami gier komputerowych. Powinni być również bardzo cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Równocześnie muszą umieć działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.
2023/09/03, 09:49:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.