Konsultacje społeczne - konwersacja rządu z podatnikami

Każdy wyborca powinien mieć szansę decydowania o przemianach zachodzących w okolicy jego miejsca zamieszkania. Ma taką szansę pośrednio, wybierając przedstawicieli rządu, którzy będą w jego imieniu kierować jakimś terytorium. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak bezustannie konsultowane z ludźmi aby dać możliwie najlepszy rezultat.
Ludzie w mieście
Napisane przez: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Konsultacje społeczne - pośrednik pomiędzy rządem a podatnikiem

Kolejne teksty

Hostele – znakomita opcja na niedrogi nocleg dla każdej jednostki która chce podróżować

nocleg w apartamencie
Napisane przez: Matthias Mueller
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wyjazd na wczasy jest zasadniczo dla każdego człowieka wypatrywanym czasem. Wypoczywa on wtedy od pracy, różnorakich trudności bądź zmartwień. Jest to także czas, który może przeżyć razem z familią bądź znajomymi, dla których nie zawsze posiada tyle czasu ile by chciał w ciągu roku.


Konsultacje społeczne (kontynuuj tutaj) są formą dialogu rządu z wyborcami. Jest to proces w którym rząd pokazują swoje plany obywatelom. Obejmuje to władzę każdego stopnia. Od władzy lokalnej po centralną. Konsultacje społeczne nie służą jednak jedynie ujawnieniu planów oraz gotowych rozwiązań. Ideą konsultacji jest wymiana poglądów oraz pomysłów pomiędzy przedstawicielami władzy a wyborcami, oraz dojście do wspólnego frontu. Końcowa decyzja należy jednak do rządu, który powinien rozpatrzeć żądania oraz potrzeby podatników. Na decyzję mogą wpływać takie czynniki jak dostępny budżet czy też fizyczna niemożność stworzenia jakiegoś pomysłu.

Konsultacje społeczne - okazja do zacieśnienia międzysąsiedzkich więzów

Konsultacje społeczne organizowane przez władze niższego stopnia (dzielnicy, gminy, miasta) to wyśmienita okazja do zapoznania się z ludźmi, z którymi być może mijamy się każdego dnia na ulicy. Ma to dobroczynny wpływ jeżeli chodzi o atmosferę znajdującą się wśród ludzi zamieszkujących daną ulicę. Może też zwiększyć poziom bezpieczeństwa w okolicy. Bezdyskusyjnie lepiej mieć świadomość koło kogo się mieszka.

Ludzie
Napisane przez: New Zealand Tertiary Education Union
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Konsultacje społeczne - opłaca się wziąć w nich udział

Opłaca się przeznaczyć swój czas na wzięcie udziału w planowanych konsultacjach społecznych. Przede wszystkim dotyczą one życia obywateli. Jest to wystarczający powód do tego, żeby wziąć w nich udział. Jest to moment do wysłuchania planów, które mają być zrealizowane. Jest to zarazem moment do wymiany poglądów z innymi mieszkańcami czy też ekspertami oraz przekonania ich do swoich poglądów lub też zmiany własnych. Jest to też możliwość do rozpoczęcia nowych znajomości i zacieśnienia sąsiedzkich więzów.
2019/02/22, 15:47:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.