W jaki sposób bezpiecznie i stosunkowo niedrogo usprawnić parametry swojego auta - zalety chip tuningu

Większość właścicieli aut pragnie, aby ich auta przypominały bolidy rodem z torów wyścigowych. Jeżeli nawet autem jest wygodne, rodzinne kombi albo siedmioosobowy van, to jednak chciałoby się mieć dwieście koni pod maską i wyprzedzać wszystkich innych kierowców na światłach.


samochody po tuningu
Napisane przez: Axion23
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Lecz większość oferowanych samochodów będzie tylko mogła pomarzyć o takich osiągach - są one po prostu zwyczajnymi pojazdami, które mają w pierwszej kolejności służyć jako normalny środek przemieszczania się, zupełnie pomijając przyjemność płynącą z odpowiednich osiągów. Tak więc jeżeli ktoś chce posiadać szybkie, zrywne auto, to ma dwie opcje. Albo kupi mocniejszą wersję, co jednak przeważnie wiązało się będzie z wyższą ceną za taki pojazd. Drugie wyjście będzie przeznaczone dla pasjonatów i miłośników samochodów, a jest nim zwiększenie osiągów obecnie posiadanego auta przez użycie odpowiednich modyfikacji. W zależności od rodzaju realizowanych prac
tuning
Napisane przez: YuJeen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
można poprawić parametry auta nawet o kilkadziesiąt procent, rzecz jasna należy to zrobić rozważnie i umiejętnie, tak żeby nie zepsuć przy okazji silnika. Najbardziej popularną zmianą, pozwalającą na uzyskanie co najmniej kilku koni mechanicznych więcej, będzie chip tuning. W największym skrócie polega on na takim zmodyfikowaniu pracy komputera sterującego silnikiem, aby powiększyć osiągi, a jednocześnie ograniczyć spalanie i polepszyć dynamikę pojazdu.

Typowe silniki instalowane zwykle w autach przeważnie będą miały sporo możliwości na to, żeby zwiększyć ich osiągi. Firmy specjalnie nie chcą podkręcać tych parametrów, aby silniki mogły być wystarczająco żywotne i bezawaryjne. Lecz umiejętne dołożenie zaprogramowanego w odpowiedni sposób układu może sprawić, że silnik sporo może zyskać na wydajności, a jednocześnie będzie sporo oszczędniejszy. Rzecz jasna pamiętać należy o tym, że taka przeróbka może nieść za sobą ryzyko uszkodzeń silnika, dlatego też zabierając się za tego typu prace należy swój samochód oddać jedynie w pewne, sprawdzone ręce doświadczonych mechaników.
2018/02/05, 12:18:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.