Plecak: istotne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

Wśród przeznaczonych do górskich wędrówek akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Wyprawy w góry to rzecz jasna obowiązek posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół także najróżniejszych akcesoriów, które są niezbędne przy biwaku w górach. Jakiego rodzaju akcesoria są nam niezbędne poza plecakiem? Jak wybierać plecak?W sklepach z wyposażeniem turystycznym znajdziemy bardzo duży wybór plecaków. Są wśród nich nie tylko mające malutkie rozmiary miejskie plecaki Wolfgang, ale także wyposażone w jedną komorę plecaki turystyczne i plecaki Wolfgang, których pojemność jest o wiele większa , a tym samym wynosi od czterdziestu do nawet sześćdziesięciu pięciu litrów. Jakiego typu plecak zdecydujemy się kupić zależy więc przede wszystkim od tego, w jakim celu będziemy go używać. Jeżeli mamy w planach trwający kilka , a nawet kilkanaście dni trekking, będziemy potrzebowali dużego plecaka, w którym zmieści się nie tylko kilka zmian odzieży, ale również namiot, śpiwór i naczynia kuchenne (http://skalnik.pl/plecaki-b-wolf-gang). Podczas długiej wyprawy , która ma charakter trekkingowy naprawdę przydatna jest menażka.
menażka
Napisane przez: Jean Synodinos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Znana dzisiaj menażka w naprawdę niewielkim stopniu przypomina swoje poprzedniczki sprzed naprawdę wielu lat. Bez wątpienia zmienił się materiał, z którego są wykonane. Tradycyjne , zrobione z aluminium menażki zostały zastąpione menażkami wykonanymi z aluminium anodowanego , a także menażkami wykonanymi z tytanu. Są więc nie tylko trwałe, ale przede wszystkim niezwykle lekkie, co jest bardzo istotną cechą, kiedy udajemy się na trwający kilkanaście dni trekking.

Kolejne teksty

Gdy zamierasz w czasie wakacji spać pod namiotem, nie zapomnij spakować do plecaka kilku niezbędnych przyborów

Pralka turystyczna
Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie znajomych, lecz również w jakimś ciekawym zakątku w w Polsce lub zagranicą. Podczas gdy jedni preferują pobyt w luksusowym pensjonacie, to pozostali decydują się na kilkudniową wyprawę w góry. Decyzję, gdzie pojechać, należy podjąć odpowiednio wcześniej, gdyż od tej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość bagażu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.