Plecak: istotne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

http://skalnik.pl/plecaki-b-wolf-gang Wśród przeznaczonych do górskich wędrówek akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Wyprawy w góry to rzecz jasna obowiązek posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół także najróżniejszych akcesoriów, które są niezbędne przy biwaku w górach. Jakiego rodzaju akcesoria są nam niezbędne poza plecakiem? Jak wybierać plecak?W sklepach z wyposażeniem turystycznym znajdziemy bardzo duży wybór plecaków. Są wśród nich nie tylko mające malutkie rozmiary miejskie plecaki Wolfgang, ale także wyposażone w jedną komorę plecaki turystyczne i plecaki Wolfgang, których pojemność jest o wiele większa , a tym samym wynosi od czterdziestu do nawet sześćdziesięciu pięciu litrów. Jakiego typu plecak zdecydujemy się kupić zależy więc przede wszystkim od tego, w jakim celu będziemy go używać. Jeżeli mamy w planach trwający kilka , a nawet kilkanaście dni trekking, będziemy potrzebowali dużego plecaka, w którym zmieści się nie tylko kilka zmian odzieży, ale również namiot, śpiwór i naczynia kuchenne . Podczas długiej wyprawy , która ma charakter trekkingowy naprawdę przydatna jest menażka.
menażka
Napisane przez: Jean Synodinos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Znana dzisiaj menażka w naprawdę niewielkim stopniu przypomina swoje poprzedniczki sprzed naprawdę wielu lat. Bez wątpienia zmienił się materiał, z którego są wykonane. Tradycyjne , zrobione z aluminium menażki zostały zastąpione menażkami wykonanymi z aluminium anodowanego , a także menażkami wykonanymi z tytanu. Są więc nie tylko trwałe, ale przede wszystkim niezwykle lekkie, co jest bardzo istotną cechą, kiedy udajemy się na trwający kilkanaście dni trekking.

Kolejne teksty

Gdy zamierasz w czasie wakacji spać pod namiotem, nie zapomnij spakować do plecaka kilku niezbędnych przyborów

Pralka turystyczna
Urlopowy czas chcielibyśmy spędzić nie tylko w gronie znajomych, ale także w jakimś ciekawym zakątku w w Polsce albo zagranicą. Gdy jedni wolą pobyt w ekskluzywnym hotelu, to pozostali decydują się na parudniową wycieczkę w góry. Decyzję, w które miejsce się wybrać, należy podjąć odpowiednio wcześniej, ponieważ od takiej właśnie decyzji dużo zależy, np. zawartość bagażu.


Kupując plecak, zwracamy głównie uwagę na to, jak dużą ma pojemność. Często jednak zapominamy, że znacząca jest również ilość kieszeni znajdujących się z boku. W takich bocznych kieszeniach zmieści się niemało przydatnych podczas wędrówki elementów wyposażenia: mapa, lekka przeciwdeszczowa kurtka oraz karimata. Oferowane są także modele plecaków , które mają dodatkowe pętle, troki oraz taśmy kompresyjne. Umożliwiają one zamocowanie na zewnątrz plecaka niezbędnego w czasie wędrówek namiotu, nart lub czekana - czytaj o menażkach. Cechą typową oferowanych dzisiaj plecaków jest wewnętrzny stelaż oraz lekka waga. Wszystkie modele - miejskie, turystyczne czy trekkingowe - są też bardzo funkcjonalne.
2018/06/22, 06:03:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.