Co zabrać na urlop nad morzem?

Obojętnie, czy wyjeżdżasz nad Morze Bałtyckie czy Adriatyk, najważniejszą rzeczą jest odpowiednie przygotowanie do urlopu. Wybrałeś już hotel nad morzem. Co trzeba spakować do plecaka, ażeby wakacje były bezpieczne?


hotel nad morzem
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zawartość podróżnej torby uzależniona będzie od wakacyjnej destynacji. Bowiem o ile w ciepłych krajach pogoda jest raczej przewidywalna, tak wypoczynek nad polskim morzem wcale nie musi odbyć się w słońcu. Poniżej przygotowaliśmy listę niezbędnych rzeczy, które warto uwzględnić w czasie pakowania się. Najwięcej miejsca w walizce z pewnością zajmą odzienia. Musimy bowiem być przygotowanym na wszelką ewentualność. Warto jednak mieć świadomość, że „co za dużo, to niezdrowo”, stąd wybór musi być odpowiednio przemyślany. Na parę dni przed wyjazdem dobrze jest też zaznajomić się z prognozą pogody, która ułatwi podjęcie decyzji. Na pewno do plecaka należy spakować parę koszulek z krótkim rękawkiem a także na ramiączkach. Przyda się również co najmniej jedna grubsza bluza (dobrze jeżeli będzie chroniła równocześnie przed wiatrem). Trzeba zabrać ok. dwóch par szortów a także 1 parę spodni z długimi nogawkami. Panie mogą wziąć także letnie spódnice. Warto (sprawdź niskie ceny na strona www również zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Warto mieć na uwadze, że ilość odzieży zależna jest od długości pobytu. Lepiej będzie zabrać więcej ciuchów aniżeli miałoby ich zabraknąć. Bielizna to w zasadzie podstawa, jeśli chodzi o wakacyjny wyjazd. Do plecaka warto spakować tyle par majteczek i skarpet, aby wystarczyły na cały pobyt. Dobrze jest zabrać 2 pary ponadplanowe, gdyby na przykład skarpety przemokły podczas ulewnego deszczu. Warto pamiętać też o piżamie. Jeśli wyjazd nad morze, to obligatoryjnie wypada wziąć z sobą strój kąpielowy. Najlepiej spakować do walizki dwie pary kąpielówek.


Kolejne teksty

Niezbyt drogie kwatery w miastach wypoczynkowych

wakacje nad Bałtykiem
Napisane przez: Jörg Schubert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niezbyt drogie domki w miastach atrakcyjnych pod względem turystycznym, które też są prowadzone na wysokim poziomie są czymś, na co obecnie będzie z pewnością liczyć. Propozycja handlowa pod takim kątem jest bowiem z roku na rok znacznie bardziej ubogacana\rozbudowana.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.