Czy warto wybrać się do Rzeszowa? Jakie rzeczy powinniśmy tam zobaczyć? Jakie są największe atrakcje?

Rzeszów to 200-tysięczne miasto, które rozciągniete jest na obszarze 116, 32 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane jest po obu brzegach Wisłoka, na styku większych szlaków europejskich komunikacji drogowej, lotniczej oraz kolejowej. Do granic z Ukrainą oraz Słowacją jest bardzo blisko, około dziewięćdziesięciu kilometrów, natomiast Międzynarodowe Lotnisko posiada połączenia z wieloma państwami. Rzeszów to też duży ośrodek przemysłowy, akademicki jak i kulturalny w Polsce Południowo-Wschodniej. Do tego miasta przybywa bardzo wielu turystów, przykładowo do hotel Rzeszów centrum, bo jest tam cała masa atrakcji.

noclegi w Rzeszowie
Galeria w Hotelu - Rzeszów

Rzeszów jest bardzo przyjazny dla turystów, bo prócz dobrze przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej, jest tam cała masa możliwości, aby atrakcyjnie spędzić czas. Są w związku z tym trasy rowerowe, korty lub też kręgielnie. W Rzeszowie odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-sportowe na Rynku, jakie wabią fanów dobrej zabawy.To naprawdę ładne miasto, wiele w nim uroku i dobrego klimatu, doskonale łączące w sobie tradycję i dostojeństwo historii z nowoczesnym podejściem do świata.

Kolejne teksty

Jakie oferty prezentuje hotel Szklarska Poręba?

sauna w hotelowym spa
Napisane przez: Anna
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jakie usługi mają być nam oferowane w hotelu?. Jeśli zamierzamy się zameldować w jakimś hotelu, to musimy się namyślić, czy chcemy tam tylko spać i pożywiać się, czy liczymy też na jakieś kolejne usługi?


Kiedy będziemy w Rzeszowie nie możemy na pewno zapomnieć o zwiedzeniu rynku. Jest tam najbardziej centralny plac Starówki, gdzie znajduje się zabytkowa studnia z XVII wieku. Obecnie Rynek różni się trochę od pierwotnego XV-wiecznego wyglądu, bo jedynie trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, jakie przez wieki były przebudowywane. Są tam dzisiaj hotele, miejsca gdzie można dobrze zjeść oraz puby. Jedną z najciekawszych na pewno będzie kamienica numer 19.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.