Czy warto wybrać się do Rzeszowa? Jakie rzeczy powinniśmy tam zobaczyć? Jakie są największe atrakcje?

Rzeszów to 200-tysięczne miasto, które rozciągniete jest na obszarze 116, 32 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane jest po obu brzegach Wisłoka, na styku większych szlaków europejskich komunikacji drogowej, lotniczej oraz kolejowej. Do granic z Ukrainą oraz Słowacją jest bardzo blisko, około dziewięćdziesięciu kilometrów, natomiast Międzynarodowe Lotnisko posiada połączenia z wieloma państwami. Rzeszów to też duży ośrodek przemysłowy, akademicki jak i kulturalny w Polsce Południowo-Wschodniej. Do tego miasta przybywa bardzo wielu turystów, przykładowo do hotel Rzeszów centrum, bo jest tam cała masa atrakcji.

noclegi w Rzeszowie
Galeria w Hotelu - Rzeszów

Rzeszów jest bardzo przyjazny dla turystów, bo prócz dobrze przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej, jest tam cała masa możliwości, aby atrakcyjnie spędzić czas. Są w związku z tym trasy rowerowe, korty lub też kręgielnie. W Rzeszowie odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-sportowe na Rynku, jakie wabią fanów dobrej zabawy.To naprawdę ładne miasto, wiele w nim uroku i dobrego klimatu, doskonale łączące w sobie tradycję i dostojeństwo historii z nowoczesnym podejściem do świata.

Kolejne teksty

Hotel Brzeg Dolny oferuje w świetnej jakości

hotel
Napisane przez: Schezar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czego możemy oczekiwać spoglądając na noclegi Brzeg Dolny?
Kiedy mamy już wybrany cel naszej podróży, powinniśmy przeanalizować nie tylko to, co pragniemy zwiedzić, ale też kwestię tego, gdzie będziemy spać. Jak się okazuje noclegi Brzeg Dolny ma szansę nam zagwarantować niesamowicie zróżnicowane, gdyż mamy szansę ulokować się w prywatnych kwaterach, lub skorzystać z hoteli, tak samo jak mamy możliwość sami przygotowywać sobie wszystkie dania, albo wykorzystywać z tego, że ktoś odmienny będzie je za nas przygotowywał.


Kiedy będziemy w Rzeszowie nie możemy na pewno zapomnieć o zwiedzeniu rynku. Jest tam najbardziej centralny plac Starówki, gdzie znajduje się zabytkowa studnia z XVII wieku. Obecnie Rynek różni się trochę od pierwotnego XV-wiecznego wyglądu, bo jedynie trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, jakie przez wieki były przebudowywane. Są tam dzisiaj hotele, miejsca gdzie można dobrze zjeść oraz puby. Jedną z najciekawszych na pewno będzie kamienica numer 19.

zabytki w Rzeszowie
Napisane przez: jmv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobre noclegi w Rzeszowie - oferty hoteli
Znajdujące się w piwnicach pozostałości ceglano-kamiennych murów jak również sklepień, które możemy obejrzeć w PTT, dają możliwość datować początki powstania tego obiektu na przełom piętnastego i szesnastego wieku. W letnie wieczory blisko ratusza można oglądać koncerty znanych wokalistów oraz zespołów muzycznych. Przez cały sezon w Rzeszowie spotkać można naprawdę wielu odwiedzających, całe szczęście baza noclegowa jest coraz lepsza, a tego typu miejsca hotel Rzeszów galeria zasługują na duże wyróżnienie i warte są odwiedzin. Kolejny raz jak będziemy zastanawiać gdzie wybrać się na jakiś ciekawy wyjazd, weźmy pod uwagę to wyjątkowe miasto na wschodzie naszego kraju. Dobrze się sprawdzi też na krótki weekendowy wypad.Warto zainteresować się ofertą
2017/10/12, 19:14:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.