Co to jest żywność poddana procesowi liofilizacji? Przez kogo jest ona używana? Jakie są jej zalety?

Ludzie wynaleźli już wiele sposobów na zabezpieczanie żywności w taki sposób, aby można było dłużej przechowywać produkty. Mniej znaną metodą jest liofilizacja. Na czym polega? Kiedy tego typu jedzenie się sprawdzi?


przejażdzka rowerowa
Napisane przez: Mike Gifford
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Liofilizowanie to konserwacja pożywienia, jakie ma pozbawia żywność prawie całej wody, znajdującej się w niej. Proces ten jest wykonywany przy użyciu bardzo niskiego ciśnienia. Żywność jest zamrażana, a następnie suszona, przez co dostaje się artykuł, który może wytrzymać bardzo długo nawet w ciężkich warunkach. Żywność ta nie psuje się chociażby na skutek działania ciepła.

Żeby jakiekolwiek omówienie było traktowane za warte uwagi, musi posiadać rzeczową treść. Jeśli chciałbyś ją uzyskać, kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info (https://www.swiatleku.pl/category/tabletki-na-katar).

By to pożywienie nadawało się do spożycia, trzeba je rozpuścić we wrzątku. Jest gotowe szybciej, niż gdybyśmy chcieli spożyć na przykład jedzenie suszone. Ważne jest, że artykuły takie są lżejsze, niż pierwotnie, dlatego właśnie znalazły swoje zastosowanie chociażby jako wojskowy prowiant.

Czy prezentowany artykuł jest według Ciebie ekscytujący? Jeżeli tak, to opublikowana tutaj użyteczna propozycja niezwykle użyteczna propozycja też jest godna zainteresowania!

A w jakich sytuacjach jeszcze stosowana jest żywność poddawana liofilizacji - zobacz żywność liofilizowaną?


Kolejne teksty

Nadszedł nareszcie upragniony przez wielu okres wolnego i wakacji - udajmy się zatem na Dominikanę i rozkoszujmy się tym rajem na ziemi

urlop - krajobraz
Napisane przez: Artur Nowacki
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli śni wam się Dominikana wakacje w tym przepięknym miejscu na sto procent was nie zawiodą. Jeżeli szepniecie sobie: OJ, tak Dominikana wczasy - staną się dla was zawsze żywym doznaniem.


Wspomniana mała waga takiego jedzenia sprawiła, iż jest używane wszędzie tam, gdzie ciężar ma spore znaczenie. Przykładem są himalaiści, czy w ogóle ludzie, którzy chodzą po górach. Takie osoby chcą możliwie najbardziej odciążyć plecak tak, aby pokonywanie długiego dystansu było bardziej proste. Osoby zawodowo zajmujące się aktywnością sportową muszą się odpowiednio odżywiać. Natomiast liofilizacja jest metodą, jaka nie pozbawia produktów tak ważnych składników, jak witaminy albo mikroelementy.


Dlatego zdarza się, że sportowcy również wykorzystują takie produkty, kiedy trudny jest dostęp do danych artykułów, a należy przyjąć konkretną porcję białek czy węglowodanów.
2020/02/17, 15:26:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.