Pierwszy raz na stok? Ten informator podpowie Ci w jaki sposób się przygotować

Jazda na nartach jest z roku na rok coraz bardziej popularna i próbują jej rodacy w każdym wieku.


Co powinien wiedzieć debiutujący narciarz? Przedstawiamy przewodnik dla tych, jacy jeszcze nigdy nie mieli na nogach nart, a chcieliby rozpocząć przygodę z tym sportem.
Chociaż wszystko zdaje się proste – narty, kurtka i zjeżdżamy w dół alpejskiego stoku – w rzeczywistości jest trochę bardziej zawiłe oraz nastręcza przygotowań. Na początek, zabierzmy się za nieodzowny rynsztunek. Będzie go troszkę więcej niż wyłącznie narty, ale na szczęście większość z niego można wypożyczyć. Inwestowanie w kupno drogiego oprzyrządowania nie ma sensu, jeśli jesteśmy początkujący, ponieważ może okazać się, iż po prostu nie pokochaliśmy tego sportu. I choć wypożyczalnie w sąsiedztwie stoków najczęściej są doskonale zaopatrzone, o niektóre rzeczy należy jednakże zatroszczyć się przed podróżą.


samoloty
Napisane przez: Melinda Seckington
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


SPA
Napisane przez: Andrey
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jedną z rzeczy, od których należy zacząć, są narciarskie buty. Nawet gdy planujemy je pożyczyć, dobrze jest z pomocą fachowca wybrać należyty rozmiar już wcześniej. Zwykle na początku buciki musimy poddać próbie, pochodzić w nich po sklepie jak też wypróbować ich wygodę. Pewien dyskomfort jest zawsze obecny z początkiem sezonu, nawet u doświadczonych narciarzy, lecz stopy nie powinny boleć. Sprawdzenie odpowiedniego typu a także rozmiaru przed podróżą, może nam pomóc zaoszczędzić troszkę czasu w wypożyczalni.
Z tego samego powodu do wypożyczalni warto przyjść wcześnie rankiem – ceny są za dobę, zatem nawet jeżeli nie zamierzamy zacząć zjeżdżać od razu to będziemy mogli otrzymać lepsze wsparcie.

Zaintrygował Cię nasz post oraz zawarte tutaj watki? Kolejne informacje z serwisu czekają na pod tym linkiem. Namawiamy!

Zorganizowane wyjazdy studenckie narty to świetna sprawa!
2020/11/03, 10:55:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.