Jakie atrakcje warto zwiedzić na greckiej wyspie pod nazwą Zakynthos?

Na tę piękną grecką wyspę trzeba udać się latem, żeby ją po prostu zobaczyć. Grecja zawsze wiąże się ze słońcem, beztroskim czasem czy wakacjami, dlatego też tak chętnie podróżnicy do niej wracają.
Koń na pastwisku
Napisane przez: burlan marius
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


A na wyspę o nazwie Zakynthos rzeczywiście należałoby się udać. Należy rozpocząć od miejsca, które, jeśli o nim pomyślicie, to od razu kojarzone jest z tą wyspą. To tzw.informacje spa na podlasiu spa na podlasiuklasyk oraz jedna z najbardziej rozsławionych atrakcji Grecji. Na pytanie jakie jest najładniejsze miejsce na Zakynthos, najszybsza odpowiedź, jaka się nasunie, to właśnie to, czyli Zatoka Wraku. Nie zamierzamy z tym polemizować. To miejsce jest zwyczajnie doskonałe. A widok z góry robi niecodzienne wrażenie. Klify są rzeczywiście niezwykle wysokie, więc stojąc niedaleko krawędzi, aż się kolana same uginają. Do punktu widokowego trzeba nieco podejść, przy czym nie jest to zbyt duży wysiłek, zważywszy na to, co ujrzymy. Polecane jest także to, aby wyjechać tam o zachodzie słońca. Jest bardzo romantycznie oraz o wiele spokojniej.


rozrywki
Napisane przez: Milestone Management
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wiodą tutaj dwie trasy, jedna z miasta o nazwie Anafonitria, zaś druga z Maries. Należałoby przejechać się obiema - z paru względów. Tej pierwszej towarzyszą niezwykle piękne krajobrazy, na jednym z zakrętów będziemy mieli okazję stanąć na dość wysokim klifie i z góry zobaczyć białe skały ostro opadające do lazurowego morza. Takiego widoku zwyczajnie nie można przegapić. Druga trasa natomiast skieruje nas do niewielkiej plaży z łagodnym zejściem. Chociaż nie jest ona za wielka, to nie ma tam wielu odwiedzających i każdy będzie miał miejsce na ręcznik. Stąd odpływają także statki do Zatoki Wraku. Rejs w obie strony kosztuje 10 Euro. Przy plaży jest darmowy parking i tawerna.
Obie drogi, o jakich napisaliśmy, nie łączą się, więc jeżeli wybierzecie się na pojechanie obiema, to będziecie musieli także objeżdżać wzgórze dokoła (ok. 17 kilometrów). Zakynthos Porto Limnionas to pierwsze miejsce, które warto odwiedzić.
2023/04/19, 15:41:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.