Szczawnica i jej atrakcyjne miejsca

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową z powyżej 200-letnią tradycją. Wyjątkowe położenie uzdrowiska (w kotlinie Grajcarka) sprawia, iż tworzy się w tym miejscu unikalny mikroklimat, natomiast dostępne bogactwo przyrodnicze jak też inne atrakcje są na wyciągnięcie ręki.


Dostępność ośrodków noclegowych jest w tym miejscu nadzwyczaj duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica czy domki letniskowe Szczawnica aby znaleźć mnóstwo propozycji (my możemy polecić tę stronę). Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, położone na południu naszego kraju nad potokiem Grajcarkiem. Miejscowość zlokalizowana jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, jakie wznoszą się za kotliną potoku Grajcarka. W Szczawnicy swój początek ma pieszo-rowerowy szlak, nazwany Drogą Pienińską, jaki prowadzi wzdłuż rzeki Dunajec i kończy bieg w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do rozlicznych atrakcji turystycznych jest jednym z przesądzających punktów podczas wyboru miejsca wypoczynku.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten link. Podobne informacje przeczytasz również tu (https://statkiempotrawie.com/oferta/rejs-szlakiem-rezerwatu-buczyniec-elblag).Szczawnica umiejscowiona w południowej części Polski, tuż przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się ogromną liczbą atrakcji dla osób o przeróżnych potrzebach jak też w przeróżnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla dzieci, dla młodzieży, lecz także dla dorosłych. Każdy odkryje coś dla siebie, to wymarzone miejsce dla miłośników sportu, ale również dla ludzi lubiących zwiedzać ciekawe budowle, poznawać urokliwe zakątki przyrody albo po prostu - pospacerować, odprężyć się i zrelaksować się.


tutaj wejdź
Napisane przez: Blaye Cotes de Bordeaux
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szczawnica i jej okolice stworzone są do turystyki rowerowej - zawodowej i amatorskiej. Wielość szerokich ścieżek powoduje, iż w krótkim czasie możesz zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w wypadku wędrówki pieszej. Szczególnie urocza jest popularna trasa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój początek ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się start bardzo wielu ścieżek rowerowych a także krajoznawczych tras rowerowych, którymi możemy dojechać praktycznie we wszystkie intrygujące obieżyświatów miejsca.


Szlaki rowerowe można ze sobą łączyć, wydłużać bądź skracać, dostosowując całą eskapadę rowerową pod względem długości, trudności bądź zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne krajobrazy. Istnieje możliwość pożyczenia bicykli do własnego użytku na cały dzień. Usługę tą realizują przeróżne pensjonaty lub profesjonalne wypożyczalnie rowerów. Mapę tras rowerowych możemy uzyskać w informacji turystycznej.
2022/04/09, 08:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.