Co warto zobaczyć w Grecji?

Kolebka kultury europejskiej i demokracji, jedna z najchętniej zwiedzanych stolic europejskich.


O Atenach można opowiadać w wielu kontekstach, jako że ich historia jest ogromnie bogata.


język
Napisane przez: Jennifer C.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Do wakacji, gotowi, start!
Napisane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur


Kolejne teksty

Rewelacyjny krótki odpoczynek tylko wśród gór

Rodzinne zabawy na zdrowie!
Napisane przez: istockphoto.com
Zainspirowane przez: istockphoto.com
Jeżeli planujemy krótki wypoczynek, warto wypoczywać na obszarze naszego uroczego kraju. Jeśli mieszkamy dodatkowo w sporym mieście, warto wypocząć od zgiełku.


Wiąże się z rozkwitem cywilizacji starożytnych, z których wzięły początek współczesne kultury Europy. Stolica Grecji jest bez ustanku zamieszkiwana oraz rozbudowywana od 7000 lat. Nie będzie łatwo zadecydować, co jest tu najważniejsze do ujrzenia, bowiem mnóstwo z atrakcji, których nie odkryjemy w poradnikach, jest dla mieszkańców Grecji identycznie ważnych i godnych uwagi. Ateny jest to metropolia Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – poczynając od Starożytności. Podług mitologii greckiej, Atena i Posejdon wzięli udział w zawodach, aby wywalczyć sobie prawo do tego największego miasta Hellady. Obywatele Aten na opiekuna pragnęli boga, który najpraktyczniej ich obdaruje. Posejdon ofiarował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, z kolei Atena - drzewko oliwne, co zagwarantowało jej zwycięstwo w sporze.


góry
Napisane przez: Jocelyn Kinghorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Turyści przeważnie odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do jakich zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Erechtejon, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam można Stoę Attalosa – zrekonstruowany obecnie antyczny portyk. Zwiedzający kierują się też w stronę kościoła Świętych Apostołów, forum Rzymskiego (antyczny miejski rynek) z tak zwaną Wieżą Wiatrów, dawnym meczet (polecamy) Zdobywców jak też nekropolią Keramejkos.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.