Co warto zobaczyć w Grecji?

Kolebka kultury europejskiej i demokracji, jedna z najchętniej zwiedzanych stolic europejskich.


O Atenach można opowiadać w wielu kontekstach, jako że ich historia jest ogromnie bogata.


język
Napisane przez: Jennifer C.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Warsaw tourist guide raduje się ogromnym zainteresowaniem

zima
Napisane przez: flickr.com
Kiedy wybieramy się do jakiegoś obcego miasta albo państwa, to pragniemy posiadać pewność, że zwiedzimy w nim wszystkie najważniejsze miejsca. Tego samego chcą obcokrajowcy przyjeżdżający do naszej stolicy, dlatego wspaniale, że istnieją programy, które im w takim oglądaniu pomogą.


Czy powiemy co zawiera w sobie Warsaw tourist guide?
Wiąże się z rozkwitem cywilizacji starożytnych, z których wzięły początek współczesne kultury Europy. Stolica Grecji jest bez ustanku zamieszkiwana oraz rozbudowywana od 7000 lat. Nie będzie łatwo zadecydować, co jest tu najważniejsze do ujrzenia, bowiem mnóstwo z atrakcji, których nie odkryjemy w poradnikach, jest dla mieszkańców Grecji identycznie ważnych i godnych uwagi. Ateny jest to metropolia Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – poczynając od Starożytności. Podług mitologii greckiej, Atena i Posejdon wzięli udział w zawodach, aby wywalczyć sobie prawo do tego największego miasta Hellady. Obywatele Aten na opiekuna pragnęli boga, który najpraktyczniej ich obdaruje. Posejdon ofiarował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, z kolei Atena - drzewko oliwne, co zagwarantowało jej zwycięstwo w sporze.


góry
Napisane przez: Jocelyn Kinghorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Turyści przeważnie odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do jakich zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Erechtejon, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam można Stoę Attalosa – zrekonstruowany obecnie antyczny portyk. Zwiedzający kierują się też w stronę kościoła Świętych Apostołów, forum Rzymskiego (antyczny miejski rynek) z tak zwaną Wieżą Wiatrów, dawnym meczet Zdobywców jak też nekropolią Keramejkos.


Ateny oferują też mnóstwo wspaniałych spacerowych szlaków, jest także dobrze skomunikowana (autobusy miejskie), a jeśli zamierzamy zwiedzać też obręby poza centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec wydaje się być najtańszą opcją takiej ekskursji.
2023/09/03, 07:31:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.