Co warto zobaczyć w Grecji?

Kolebka kultury europejskiej i demokracji, jedna z najchętniej zwiedzanych stolic europejskich.


O Atenach można opowiadać w wielu kontekstach, jako że ich historia jest ogromnie bogata.


język
Napisane przez: Jennifer C.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Do wakacji, gotowi, start!
Napisane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur


Wiąże się z rozkwitem cywilizacji starożytnych, z których wzięły początek współczesne kultury Europy.

Emocjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego wpisu - on też jest warty zainteresowania.

Stolica Grecji jest bez ustanku zamieszkiwana oraz rozbudowywana od 7000 lat. Nie będzie łatwo zadecydować, co jest tu najważniejsze do ujrzenia, bowiem mnóstwo z atrakcji, których nie odkryjemy w poradnikach, jest dla mieszkańców Grecji identycznie ważnych i godnych uwagi. Ateny jest to metropolia Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym – poczynając od Starożytności. Podług mitologii greckiej, Atena i Posejdon wzięli udział w zawodach, aby wywalczyć sobie prawo do tego największego miasta Hellady. Obywatele Aten na opiekuna pragnęli boga, który najpraktyczniej ich obdaruje. Posejdon ofiarował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, z kolei Atena - drzewko oliwne, co zagwarantowało jej zwycięstwo w sporze.


góry
Napisane przez: Jocelyn Kinghorn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Które atrakcje będą nas oczekiwać, jeżeli znajdziemy właściwy hotel Szklarska Poręba i w nim zamieszkamy?

narty
Napisane przez: CT POLAND
W naszym państwie znajduje się niemało różnych gór. Może nie należą one do najwyższych na świecie, lecz są śliczne oraz są po prostu nasze. Dlatego także w naszym kraju są wszelakie miasteczka, jakie znakomicie nadają się na to, żeby przybyć tam na urlop.


Przykładowo moglibyśmy odnaleźć jakikolwiek dobry hotel Szklarska Poręba i zamówić w nim pokój dla swojej osoby oraz kompletnej swej familii.


Turyści przeważnie odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do jakich zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Erechtejon, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam można Stoę Attalosa – zrekonstruowany obecnie antyczny portyk. Zwiedzający kierują się też w stronę kościoła Świętych Apostołów, forum Rzymskiego (antyczny miejski rynek) z tak zwaną Wieżą Wiatrów, dawnym meczet Zdobywców jak też nekropolią Keramejkos.


Ateny oferują też mnóstwo wspaniałych spacerowych szlaków, jest także dobrze skomunikowana (autobusy miejskie), a jeśli zamierzamy zwiedzać też obręby poza centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec wydaje się być najtańszą opcją takiej ekskursji.
2021/04/28, 20:07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.