Środki farmakologiczne - kilka faktów, których nie znajdziecie w sieci i których nie przeczytacie na dołączonych informacjach dla chorych

Współczesny rynek farmakologiczny zdają się napędzać sami rekonwalescenci, a nawet zupełnie zdrowi ludzie. Powszechna dostępność oraz różnorodność pigułek sprawiają, że praktycznie każdy znajdzie coś na te najmniej kłopotliwe objawy, czyli np. na lekki nieżyt gardła.
Tabletki
Napisane przez: kev-shine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nierzadko zamiast pojechać do lekarza, swoje kroki kierujemy do najbliższej apteki i tam pytamy magistra farmacji o najlepiej działający środek na ból głowy. I w wielu przypadkach taką metodą omijamy kolejki pod gabinetem lekarskim. Sprawdźmy więc, czy omówione rozwiązanie jest dla nas bezpieczne i właściwe,a również, jak być świadomym klientem. Koniecznie trzeba wiedzieć, że informacje oraz sposób podania zapisany na etykiecie jest skonstruowany w bardzo ostrzegawczy sposób. Sami doktorzy medycyny już tak rygorystycznie do sprawy nie podchodzą i często aplikują pacjentom lekarstwa, których sami baliby się zażyć. Sam tekst na ulotkach jest napisany trochę na wyrost, żeby nabywcy nie mieli żadnych pretensji w przypadku nieoczekiwanych i nieopisanych skutków ubocznych. Fakt ten jednak nie przesądza o tym, że kurując się na własną odpowiedzialność mamy lekceważyć przestrogi producenta pigułek nasennych.

Kolejne teksty

O domową apteczkę zaczynamy martwić się dopiero w momencie, kiedy faktycznie będziemy czuć się gorzej

Tabletki
Napisane przez: Chris Potter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W takie sytuacji w osobistej skrytce zaczyna pojawiać się zdecydowanie więcej rozmaitych leków. W chwili obecnej też można zadać pytanie, czy w ogóle jest sens nabywać leki, nim jeszcze nic nam nie dolega?


Tabletki
Napisane przez: Marc Majcher
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem cieszą się teraz preparaty witaminowe. Osoby zmęczone nauką sięgają po minerały, a rodzicom w podeszłym wieku oraz przedszkolakom kupuje się zawiesiny wzmacniające apetyt i posiadające w swoim składzie także cenne dla człowieka składniki. Reklamy telewizyjne sugerują, żeby wręczać zestaw witamin członkom familii, na przykład z okazji Dnia Matki lub na gwiazdkę. Duża dostępność leków wywołała u niektórych zaburzenie zwane lekomanią. A to oznacza, że dana pani czuje przymus zażywania tabletek na trawienie, pomimo że sam organizm nie wymaga od niej leczenia farmakologicznego. Jeśli lekarz prawidłowo postawi diagnozę, to wtedy w terapii wykorzystuje się specyficzny specyfik zwany placebo, który nie zawiera żadnej substancji leczniczej. Sprawdź, apteka Radomsko ma dobre leki.

Z kolei osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości (np. miażdżyca) bądź są po przeszczepie nerek bywają zmuszone zażywać medykamenty każdego poranka. W takich i podobnych sytuacjach niezwykle pomocna okazać się może porada magistra farmacji, który znajdzie dla kosztownego leku tańszy zamiennik. W niektórych i tych wyjątkowych przypadkach jest w stanie także zasugerować preparaty ziołowe, które mniej obarczają organizm skutkami ubocznymi.
2018/02/05, 09:18:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.