Przeziębienie – jakie medykamenty wziąć, by szybko uporać się z chorobą?

Okres jesieni oraz zimy to pora, kiedy nietrudno jest złapać przeziębienie. Wychodzimy z ciepłego domu, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg oraz mróz. Nic miłego, w szczególności gdy nasz ubiór jest za cienki i nieustannie przechodzą nas zimne dreszcze.
Lekarstwo
Napisane przez: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli spieszymy się i nie wrócimy się, by zmienić ubrania na grubsze, błyskawicznie możemy nabawić się kataru czy bólu gardła, co przymusi nas do zakupu leków, gdyż nie na każdego działają naturalne sposoby. Co w związku z tym może pomóc nam zwalczyć chorobę?

Z pewnością są to lekarstwa, które zbijają gorączkę. Gorączka wyjątkowo często jest z nami w pierwszym stadium przeziębienia, rozbijając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie wolno brać kilku dawek lekarstw, bowiem przez takie działania doprowadzimy jedynie do niebezpiecznych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Trzeba poczekać czas wskazany na ulotce, a dopiero potem przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie dobrze jest pójść do łóżka, aby pomóc sobie stosując chłodne okłady. Jeżeli nie mamy gorączki, lecz męczy nas katar, przydatne będą tabletki bądź krople udrażniające nos. Można je stosować maksymalnie przez tydzień, aby nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W dokuczliwym kaszlu zaś
Tabletki
Napisane przez: Damian Gadal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
pomogą nam syropy. Są 2 typy kaszlu – kaszel suchy i kaszel mokry. W aptece można zakupić syropy, które hamują kasłanie, albo ułatwiają pozbywanie się wydzieliny. Nie można doprowadzać do tego, aby zalegała w oskrzelach, gdyż jest to najlepsze środowisko do rozwijania się bakterii. Nie można także zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wielu ludzi podczas przeziębienia odczuwa bóle mięśni i stawów.


Kolejne teksty

Niepłodność - najnowsze strategie terapii

wędrówki
Napisane przez: wasim muklashy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bezpłodność dotyka coraz to sporzej par. Dzisiaj, kiedy tak głośno jest o metodzie in vitro, warto wiedzieć więcej o wszystkich najnowszych sposobach kuracji owej choroby cywilizacyjnej.


Niepokoić się można po roku regularnego współżycia.

Jeżeli czosnek, miód oraz ciepłe mleko nie dają ci wyjść z zaziębienia, udaj się do apteki albo do lekarza, który zapisze ci właściwe leki. Im szybciej wdrożysz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, aby ponownie nie martwić się chorymi zatokami bądź chrypką, które mogą skutecznie uprzykrzyć normalne funkcjonowanie oraz sprawić, iż jedyne, na co mamy ochotę, to zostać w domu pod cieplutką kołdrą. O wiele lepiej jest wypocząć z kieliszkiem wina w ręku, niż z termometrem w ustach, zatem zatroszczmy się o siebie, aby szerokim łukiem omijać wszystkie dolegliwości.
2019/02/26, 05:30:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.