A Ty gdzie przeważnie jeździsz na wakacje? Czy wolisz nasz kraj czy może odkrywasz zagraniczne kraje i to Ci zapewnia nowe doznania

Co roku mamy przerwę od codziennego życia, nie tylko od pracy, ale od dotychczasowego życia, w jakim zaplanowany albo niezaplanowany jest każdy aspekt życia. To czas, kiedy jesteśmy w stanie sobie pozwolić na wypad w nieznane, czas, jak można wypocząć, naładować swoje baterie na kolejne życiowe wyzwania.

Wakacje w Turcji
Napisane przez: Eder Fortunato
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ten czas jest znany każdemu z nas, to czas wakacyjny. Jakże czekamy na nie z niecierpliwością, jak wiele w zamian otrzymujemy. Czy masz już zaplanowane najbliższe wakacje? (warto kliknąć) Czy preferujesz jeździć blisko, po Polsce czy może piszesz się zagraniczne wyjazdy?

Prawda jest tego typu, iż do niedawna niewiele osób mogło sobie pozwolić na wyjazdy zagraniczne. Wydawały się one zbyt kosztowne, dla małej grupy osób, dlatego też większość naszych rodaków wybierała wczasy nad polskim morzem czy w polskich górach. To miało też miejsce w okresie komunizmu, gdy wyjazdy zagraniczne były ograniczone, a jak już to niezbyt duża ilość ludzi była w stanie sobie na nie pozwolić. Teraz sytuacja jest całkiem inna, ponieważ wiele nowych krajów jest dla nas dostępna. Wystarczy sprawdzić oferty biura podróży.

Jak wakacje to wczasy za granicą czy wakacje w Tunezji, nie ma z tym żadnych trudności, a ceny są często nawet bardziej osiągalne niż za wakacje nad polskim morzem. Z tego względu wielu naszych rodaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Nie tylko, iż w takich krajach, jak Egipt i Tunezja słoneczna pogoda będzie zagwarantowana, to jeszcze inna kultura, zwyczaje i w ogóle nowe doznania są na wagę złota. Najbardziej znane destynacje to właśnie Afryka północna, ale też kraje europejskie, jak Włochy, Hiszpania, Cypr - https://eccoholiday.com/region/cypr/cypr-poludniowy/ - czy Malta. Dużo osób jeździ też do Turcji, a to kraj na pograniczu Azji i Europy, więc gwarantujący ciekawą mieszankę orientu z wyłaniającą się powoli, ale jednak sukcesywnie dawką europejskości. Identycznie sytuacja wygląda na przykład w Tunezji.


Kolejne teksty

Spędź tegoroczne wczasy w Maroku, a z pewnością będziesz zadowolony!

maroko
Zainspirowane przez: pixabay.com
Śnisz o przeżyciu niezwykłych wakacji? Jeśli tak, to jak najszybciej wybierz się do agencji turystycznej i poproś o teraźniejsze informatory z okazjami na przyszłoroczne wakacje. Bez zastanowienia uda Ci się wyszukać coś atrakcyjnego dla całej rodziny.Jednym z nieodkrytych przez Polaków miejsc jest Maroko, czyli państwo zlokalizowane w Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym.

wczasy - Tunezja
Napisane przez: Marcin Grabski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Choć to kraj afrykański, to dzięki rozwojowi turystyki coraz więcej osób dostrzega tam czynniki swojskie. To oznacza, iż możemy tam poczuć się jak w domu, a jednocześnie wiemy, że jesteśmy w miejscu egzotycznym, co dostrzegamy na każdym kroku. To wszystko powoduje, że wyjazd zagraniczny w takie miejsce to same zalety. Choć u siebie czujemy się jak w domu, to jednak możemy się spodziewać zbytnio podobnego klimatu. Tylko wyjazd za granicę na wczasy oferuje bardziej bogate doznania i lepszy wypoczynek.
2019/10/25, 12:22:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.