A Ty gdzie przeważnie jeździsz na wakacje? Czy wolisz nasz kraj czy może odkrywasz zagraniczne kraje i to Ci zapewnia nowe doznania

Co roku mamy przerwę od codziennego życia, nie tylko od pracy, ale od dotychczasowego życia, w jakim zaplanowany albo niezaplanowany jest każdy aspekt życia. To czas, kiedy jesteśmy w stanie sobie pozwolić na wypad w nieznane, czas, jak można wypocząć, naładować swoje baterie na kolejne życiowe wyzwania.

Wakacje w Turcji
Napisane przez: Eder Fortunato
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ten czas jest znany każdemu z nas, to czas wakacyjny. Jakże czekamy na nie z niecierpliwością, jak wiele w zamian otrzymujemy. Czy masz już zaplanowane najbliższe wakacje? (warto kliknąć) Czy preferujesz jeździć blisko, po Polsce czy może piszesz się zagraniczne wyjazdy?

Prawda jest tego typu, iż do niedawna niewiele osób mogło sobie pozwolić na wyjazdy zagraniczne. Wydawały się one zbyt kosztowne, dla małej grupy osób, dlatego też większość naszych rodaków wybierała wczasy nad polskim morzem czy w polskich górach. To miało też miejsce w okresie komunizmu, gdy wyjazdy zagraniczne były ograniczone, a jak już to niezbyt duża ilość ludzi była w stanie sobie na nie pozwolić. Teraz sytuacja jest całkiem inna, ponieważ wiele nowych krajów jest dla nas dostępna. Wystarczy sprawdzić oferty biura podróży.

Jak wakacje to wczasy za granicą czy wakacje w Tunezji, nie ma z tym żadnych trudności, a ceny są często nawet bardziej osiągalne niż za wakacje nad polskim morzem. Z tego względu wielu naszych rodaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Nie tylko, iż w takich krajach, jak Egipt i Tunezja słoneczna pogoda będzie zagwarantowana, to jeszcze inna kultura, zwyczaje i w ogóle nowe doznania są na wagę złota. Najbardziej znane destynacje to właśnie Afryka północna, ale też kraje europejskie, jak Włochy, Hiszpania, Cypr czy Malta. Dużo osób jeździ też do Turcji, a to kraj na pograniczu Azji i Europy, więc gwarantujący ciekawą mieszankę orientu z wyłaniającą się powoli, ale jednak sukcesywnie dawką europejskości. Identycznie sytuacja wygląda na przykład w Tunezji.


Kolejne teksty

W jakich miejscach zostawić nasz samochód bezpiecznie i tanio we Wrocławiu?

parking lotnisko wrocław
Popularnie nazywane “miasto stu mostów” to w ostatnim czasie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się aglomeracji w naszym kraju. Dzieje się tutaj całkiem dużo, począwszy od spotkań kulturalnych, kończąc na tych sportowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.