Co powinno się odwiedzić w Bułgarii?

Bułgaria jest krajem nadzwyczaj wziętym w zakresie turystyki, a jest to zapewne jeszcze pozostałość z czasów, kiedy przynależeliśmy jako kraj do niezaszczytnego bloku wschodniego i jedynym krajem gdzie warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na wakacje w tymże kraju stać było wiele rodzin i nadal jest to miejsce, gdzie możemy za względnie niedużą opłatę spędzić miło wczasy. Ceny są niezbyt wysokie, a do restauracji możemy chodzić częstokroć i dobrze się najeść.

bułgaria
Zainspirowane przez: pixabay.com
Naturalnie najpopularniejszym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tutaj imponujące, a ciepłe morze i czyste plaże skłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tutaj też wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to zwykle bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brak w tym miejscu rozrywek, zarówno tych typowych, jak plażowanie, jak też tych ekskluzywnych, jak tenis ziemny, paintball bądź elitarne kluby nocne. Plaże są tu zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort tenże ma szczególne znaczenie, bowiem jako pierwszy wzrósł do rangi miejsca dZłote Piaski (https://www.eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/)TAG=urlop] jeździli tam tylko najbogatsi. Aktualnie jest to jeden z wielu ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu też coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zdumiewający nie jedynie techniką budowy, bowiem został on wykuty w skale, ale też zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.


Kolejne teksty

Gdzie opłaca się wyjechać?

Architektura Tunezji
Napisane przez: grolli77
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odpoczynek czy to wiosną, czy także latem dobrze jest zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby unikać potem kłopotów z odnalezieniem ciekawych ofert. Zwyczajowo lepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wakacje swoich snów.

bułgaria wycieczki
Napisane przez: Andrew Nash
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stolica Bułgarii - Sofia, dostatnia jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Zdołamy tutaj znaleźć tak sobory jak też prawosławne cerkwie. Bułgaria (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) prócz Morza Czarnego ma jeszcze w swej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To prześliczny, porośnięty zielonością masyw, z blisko 90 pojedynczymi kamienistymi szczytami sięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach można trafić na małe malownicze jeziorka, których jest aż 150. Przystosowano tutaj wiele tras turystycznych zarówno dla pieszych jak także rowerzystów. W zimie góry zapraszają na stok. U stóp masywu leży też prawosławny Klasztor Św Iwana, zaplanowany na planie czworoboku z cudnym dziedzińcem a także dwiema bramami. Starczy wpisać w wyszukiwarkę Bułgaria wycieczki, żeby cieszyć oczy tymi wszystkimi cudownościami.
2021/05/19, 13:55:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.