Co powinno się odwiedzić w Bułgarii?

Bułgaria jest krajem nadzwyczaj wziętym w zakresie turystyki, a jest to zapewne jeszcze pozostałość z czasów, kiedy przynależeliśmy jako kraj do niezaszczytnego bloku wschodniego i jedynym krajem gdzie warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na wakacje w tymże kraju stać było wiele rodzin i nadal jest to miejsce, gdzie możemy za względnie niedużą opłatę spędzić miło wczasy. Ceny są niezbyt wysokie, a do restauracji możemy chodzić częstokroć i dobrze się najeść.

strefapodrozy.eu/
Zainspirowane przez: pixabay.com
Naturalnie najpopularniejszym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tutaj imponujące, a ciepłe morze i czyste plaże skłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tutaj też wiele pierwszorzędnych hoteli. (http://www.strefapodrozy.eu/p,bulgaria-wakacje) Jak to zwykle bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brak w tym miejscu rozrywek, zarówno tych typowych, jak plażowanie, jak też tych ekskluzywnych, jak tenis ziemny, paintball bądź elitarne kluby nocne. Plaże są tu zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort tenże ma szczególne znaczenie, bowiem jako pierwszy wzrósł do rangi miejsca dla elit. Na urlop jeździli tam tylko najbogatsi. Aktualnie jest to jeden z wielu ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu też coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zdumiewający nie jedynie techniką budowy, bowiem został on wykuty w skale, ale też zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.


Kolejne teksty

Nad nasz Bałtyk do Rowów - zestawienie pomysłów

Wakacje nad morzem
Napisane przez: Jörg Schubert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach polskie morze jest równie atrakcyjne jak kurorty nadmorskie w innych państwach. Bo bywa, że często cudze chwalimy a naszego nie znamy. Nie jest to odpowiednie myślenie, bo faktycznie dobrze poznać to, co mamy niemalże pod nosem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.