Co jest koniecznym ekwipunkiem harcerza? Jakich rzeczy potrzebuje taki młody człowiek?

Każda mama dziecka chcącego należeć do harcerstwa z pewnością zastanawia się czego będzie potrzebowało dziecko zapisane do tej organizacji. Jakie jest wyposażenie harcerza? Co musi posiadać harcerz?
.jpg|L|W=169|ALT=doświadczenie|TITLE=organizm]
pas harcerski
Oczywiście mundur. Od tego na pewno trzeba zacząć. Na pełne umundurowanie składa się bluza oraz spodnie ZHP. Do tego należy posiadać pas harcerski. Z pewnością konieczna będzie czapka rogatywka z przypiętą do niej srebrną lilijką. Rodzaj funkcji wskazuje sznur funkcyjny przywieszony do munduru. Częścią tego typu ubioru jest również chusta, która posiada odpowiedni dla konkretnego szczepu kolor. Rzeczą charakterystyczną dla tego stroju będą także getry w kolorze czarnym z dwoma pasami w kolorze białym. Ponadto, harcerz musi mieć wygodne buty, a do tego musi być ono czarne. Należy posiadać również dodatkowo krzyż harcerski. Na bluzie na pewno nie powinno zabraknąć właściwych plakietek, które harcerz otrzymuje oraz nabywa w czasie takiej przygody w harcerstwie. Najnowszy sklep: mocny pas harcerski.


Harcerstwo często kojarzy się z wyjazdami. Dlatego też konieczny będzie plecak. Mały na biwak oraz drugi o większej objętości na dłuższy obóz harcerski.

Kliknij na odnośnik szekle, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe dane.

Na tego typu wyjazdach przyda się finka harcerska, menażka i używany do posiłków niezbędnik, który jest połączeniem widelca, łyżki i noża. Na wodę potrzebna będzie z kolei manierka. Nie można zapomnieć o śpiworach, które będą przydatne w nocy. Każdemu harcerzowi po złożeniu przyrzeczenia harcerskiego przekazywana jest książeczka harcerska. Czytaj dalej: .


Kolejne teksty

Zaproszenie na jakąkolwiek uroczystość to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów organizacyjnych

zaproszenia ślubne
Zainspirowane przez: http://www.waszezaproszenia.pl/
Pan domu bowiem powinien wziąć pod uwagę tak wiek gości jak również ich rangę. Jak wiemy u szczytu stołu umieszcza się albo jednostki najstarsze albo solenizantów bądź rodziców z dzieckiem i chrzestnych - gdy powodem do świętowania są chrzciny. Bywają do tej pory takie miejsca, gdzie na uroczystości mające związek z życiem religijnym proszony jest również ksiądz który owy obrzęd odprawił - wtedy również i on traktowany jest szczególnie i należy go posadzić obok kluczowych uczestników fety familijnej.


. To taka legitymacja dla członka ZHP. Trochę wyposażenia się nazbierało, natomiast nie wszystko będzie potrzebne od razy. Z czasem na pewno uda się skompletować całość.
2022/02/10, 08:18:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.