Jak duże znaczenie będzie miał dla młodzieży oraz dzieci sportowy styl życia ich rodziny

Czasy, gdy dzieci całymi dniami biegały po ulicach i trudno je było zawołać na kolację już chyba minęły na zawsze. Dziś przyglądając się boiskom czy placom zabaw widać dużo mniejszą ilość dzieci, niż jeszcze kilkanaście lat temu.
na zajęciach fitness
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sytuacja taka wynika z kilku rzeczy, przede wszystkim spora ilość rodziców boi się o dzieci, nawet piętnastoletnie, nie pozwalając im na zbyt dużą samodzielność. Kolejnym powodem jest ogromny wpływ elektroniki na współczesne życie. Powszechny dostęp do komputerów, smartfonów i tabletów, kablówka z dużą ilością programów powodują, że znacznie łatwiej jest załączyć urządzenie i usiąść przed ekranem, niż wyjść z kolegami pojeździć na rowerze czy pograć w piłkę.

Jeżeli do tego dorośli żyją w podobnym stylu, czyli po powrocie z pracy nigdzie nie wychodzą, tylko siedzą w domu, to ciężko się dziwić, że i młodsze pokolenie ma takie same przyzwyczajenia i niechęć do zabaw na świeżym powietrzu. A przecież aktywny styl życia i ruch na świeżym powietrzu - blog poza-domem - są niezwykle istotne i dla dzieci i dla dorosłych. I wymówką tu nie powinno być brak pieniędzy albo czasu, co czasami można usłyszeć. W większości przypadków problemem są po prostu chęci, bo na godzinny spacer po pobliskim parku parę razy w tygodniu czas z pewnością się znajdzie, a i pieniędzy na to nie potrzeba w zasadzie wcale.


Kolejne teksty

Najlepsze destynacje wyjazdów letnich - Grecja

piasek na plaży
Napisane przez: Public domain: Use pics for any purpose
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wakacje są czasem odpoczynku, tym samym spora większość osób stara się je możliwie jak najprecyzyjniej zorganizować. Rzecz jasna, można zdecydować się na spędzenie urlopu w Polsce, niemniej jest to dziś mało popularna alternatywa, jako że lokalne lato bywa szczególnie kapryśne. O wiele większym zainteresowaniem charakteryzują się więc wyjazdy zagraniczne, zwłaszcza, że tego rodzaju wycieczki są faktycznie dość tanie. Gdzie w takim razie można pojechać na wakacje? Które państwa są przez Polaków najchętniej odwiedzane?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.