Jak duże znaczenie będzie miał dla młodzieży oraz dzieci sportowy styl życia ich rodziny

Czasy, gdy dzieci całymi dniami biegały po ulicach i trudno je było zawołać na kolację już chyba minęły na zawsze. Dziś przyglądając się boiskom czy placom zabaw widać dużo mniejszą ilość dzieci, niż jeszcze kilkanaście lat temu.
na zajęciach fitness
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sytuacja taka wynika z kilku rzeczy, przede wszystkim spora ilość rodziców boi się o dzieci, nawet piętnastoletnie, nie pozwalając im na zbyt dużą samodzielność. Kolejnym powodem jest ogromny wpływ elektroniki na współczesne życie. Powszechny dostęp do komputerów, smartfonów i tabletów, kablówka z dużą ilością programów powodują, że znacznie łatwiej jest załączyć urządzenie i usiąść przed ekranem, niż wyjść z kolegami pojeździć na rowerze czy pograć w piłkę.

Jeżeli do tego dorośli żyją w podobnym stylu, czyli po powrocie z pracy nigdzie nie wychodzą, tylko siedzą w domu, to ciężko się dziwić, że i młodsze pokolenie ma takie same przyzwyczajenia i niechęć do zabaw na świeżym powietrzu. A przecież aktywny styl życia i ruch na świeżym powietrzu - blog poza-domem - są niezwykle istotne i dla dzieci i dla dorosłych. I wymówką tu nie powinno być brak pieniędzy albo czasu, co czasami można usłyszeć. W większości przypadków problemem są po prostu chęci, bo na godzinny spacer po pobliskim parku parę razy w tygodniu czas z pewnością się znajdzie, a i pieniędzy na to nie potrzeba w zasadzie wcale.


Kolejne teksty

Cudowne krajobrazy Nowego Targu

Pokój hotelowy
Napisane przez: Ann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wakacje sprzyjają podróżom. Słusznym pomysłem na spokój i zwiedzanie pięknych zakątków naszego kraju jest podróż do metropolii Podhala, Nowego Targu. Miasto słynie od wieków z handlu, rzemiosła, a w szczególności z produkcji kożuchów i butów.

Sprzęt fitness
Napisane przez: Clay Manley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zresztą sposobów na prowadzenie aktywnego życia jest całkiem sporo, i najczęściej nie są to bardzo kosztowne rzeczy. Trenować można któryś ze sportów, czy to w postaci klubowych zajęć, czy samemu, przykładowo biegając, jeżdżąc na rowerze (poza-domem) czy odwiedzając klub fitness. Miesięczne koszty aktywności tego typu zamykają się przeważnie w kwocie poniżej stu złotych, co wcale nie jest wygórowaną sumą jeśli się to przeliczy na korzyści dla zdrowia. Bardzo duże znaczenie ma przyzwyczajanie od pierwszych lat życia do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli w młodym wieku zaszczepi się w nich miłość do wycieczek albo sportu, to na pewno później będą więcej w życiu robić niż ich przesiadujący przed ekranami koledzy.
2017/09/18, 07:04:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.