Zainteresowania dziecięce, czyli czemu dzieci tak dużo mogą kosztować swoich opiekunów.

Małe dzieci, mały kłopot - tak mówi wszystkim znane powiedzenie, i zgodzi się chyba z tym duża część rodziców. Poszerzając je, można powiedzieć, że małe dzieci to mniejsze wydatki, zwłaszcza jak się zechce, aby córka czy syn mogli się rozwijać na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom niezbędne minimum, a jeżeli ktoś chce, aby dziecko coś więcej umiało, to za wszystkie dodatkowe zajęcia trzeba już zapłacić. Angielski kilka razy w tygodniu, zajęcia sportowe albo dodatkowe korepetycje z nauczycielem mogą w znacznym stopniu obciążyć budżet wielu rodzin. Dojdzie do tego jeszcze podwożenie dzieci na zajęcia, a to rodzi dodatkowe koszty i czas rodziców, jaki muszą na to przeznaczyć.
własnoręcznie robiony szalik
Napisane przez: julie corsi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A tak naprawdę mowa tu jest tylko o tym, co zdaniem rodziców dzieciom będzie w dalszym życiu niezbędne, choć zapewne wiele dzieci ma w tym temacie odmienne zdanie. A przecież każde dziecko ma swoje zainteresowania, i je także należy uwzględnić podczas planowania wydatków i harmonogramu zajęć. Przykładowe zainteresowanie dla dzieci - http://www.ceneo.pl/Koraliki_Swarovski.

Kolejne teksty

Wakacje w siodle to jeden z lepszych pomysłów na zajęcie podczas wakacji

koń
Napisane przez: Jeroen Werkman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie na obecną chwilę szukają rozlicznych pasji, dzięki którym są w stanie interesująco spędzać wolny czas. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ważne i znacząco wpływa na ich osobowość. Rozlicznego typu drużyny sportowe, kółka artystyczne czy też grupy naukowe to miejsca, w jakich każdy potrafi się odnaleźć i rozwijać własne zdolności. Szczególnie w okresie wakacji należy zastanowić się o tego typu aktywności dla swojego dziecka i poddawać mu na myśl różne pomysły.


Dzieci lubią popróbować niejednej rzeczy, poznają w ten sposób świat i odkrywają swoje zainteresowania. Lecz to, co najmłodszym sprawia dużą przyjemność i frajdę, wielu dorosłych może przyprawić o bicie serca. Wynika to z tego, że dużo dziecięcych hobby będzie wymagać sporych nakładów finansowych. Nawet do tak powszechnego sportu, jakim jest piłka nożna, trzeba kupić obuwie, odzież sportową, zapłacić za treningi, i robi się za to w skali roku kilkaset złotych. A są przecież aktywności, w które należy znacznie więcej zainwestować, a tak naprawdę nie ma się gwarancji, jak długo ta pasja potrwa. Dzieci uwielbiają także zwierzęta. Dobra opieka nad nimi może je nauczyć większej odpowiedzialności. Tutaj są rzeczy, które warto mieć w domu, kiedy spodziewamy się zwierzaka - czytaj dalej odnośnie tematu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.