Motywacja - jak konsekwentnie dążyć do celu

Motywacja jest czymś, czego każdy człowiek potrzebuje codziennie. Motywacja jest konieczna żeby wstać z łóżka bladym świtem, by każdego dnia siedzieć 8 godzin w pracy (nawet, jeśli za nią przepadamy)albo żeby skończyć studia z przyzwoitym przynajmniej wynikiem.


Tak samo jest z każdą inną częścią życia. Nawet na spotkanie z przyjaciółmi trudno jest iść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (chociaż w tym przypadku nie jest o to ciężko).BHP - http://www.bhpprofesjonalnie.pl/ -

Oczywiście działa to w dwie strony: może nas zarówno entuzjazmować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, ponieważ, przykładowo, czujemy ogromną pokusę na oglądanie telewizji czy wegetowania przy komputerze. Oczywiście spadek chęci do działania jest czymś całkowicie naturalnym dla każdego spośród nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, aby problem skasować, ponieważ to nie jest możliwe, ale żeby nauczyć się radzić sobie z nim.

W tej chwili wielu spośród nas spyta: „Ale jak to osiągnąć?”. Drogą do okiełznania naszych wad jest właściwe nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różnego rodzaju triki motywacyjne. Ich zadaniem jest pomóc nam odnaleźć naszą ścieżkę w życiu i wspomagać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najistotniejszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest zdefiniowanie tego, do czego chcemy w życiu dojść, co pragniemy mieć, kim być. Niezwykle istotne jest, byśmy konkretnie wiedzieli z jakiego powodu robimy to, co robimy? Należy to dokładnie nazwać i przypominać sobie o tym w czasie wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, dobrze jest również kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia. Rzeczą, która nie pozwala nam wypchnąć poza krąg priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, dlatego warto każdego dnia poświęcić kilka minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Możemy też otaczać się sentencjami osób, które osiągnęły to, o czym my marzymy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to dobrze wpływa na nastawienie- skoro ktoś dał radę, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Osoby, które miewają tak zwany „słomiany zapał”, posiadają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Zazwyczaj są to osoby niezwykle niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast kiedy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w bliższym terminie, osoby takie tracą entuzjazm oraz zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najwłaściwiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie cząstki. Dzięki temu postępy będą szybciej zauważane, a my będziemy mieli poczucie, że robimy postępy.


To tylko niektóre spośród sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na wysokim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam opracować swój własny system motywacyjny, który będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.
2023/06/28, 07:50:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.