Z jakiego powodu warto spędzać wakacje na Istrii oraz gdzie się ona właściwie znajduje?

Duża ilość ludzi myśli o spędzeniu wakacji na jakiejś ślicznej piaszczystej, egzotycznej wysepce, ale wcale nie jest faktem to, że trzeba pojechać gdzieś na Hawaje lub Wyspy Kanaryjskie, gdyż bardzo piękne miejsca wypoczynkowe znajduje się relatywnie niedaleko nas.


Dobrym przykładem jest największy półwysep na Adriatyku.


W dużej mierze jest on własnością Chorwacji, przy czym jego człon to własność Słowenii. Wśród turystów niezwykle popularna jest Dalmacja, lecz zaraz koło niej to akurat Istria jest najbardziej popularnym miejscem docelowym wycieczek zagranicznych odwiedzających. Warto jest udać się na wspomniany półwysep, ponieważ odnajdziemy w tamtym miejscu oprócz ślicznych krajobrazów, także niezwykle dużo zieleni, stosunkowo spokojny mikroklimat. Nie brakuje tu zachwycających antycznych miast (doskonałym przykładem jest Pula), a także cichych bardzo uroczych miejscowości usytuowanych na pięknych zielonych wzniesieniach. Na półwyspie jest bardzo dużo miejsc, które mogą przynosić na myśl północne Włochy. Miały one zresztą duży wpływ na ten fragment Chorwacji.


Kolejne teksty

Dlaczego na wczasy należałoby dobrać piękne afrykańskie miasto Egipt?

rozwiązanie
Napisane przez: INTEGER S.A.
Jak mamy świadomość posiadamy na calutkim świecie niezwykle dużo ślicznych miejsc. Można by je odwiedzać poprzez calutki rok, gdyż są to także miejsca gdzie jest cały czas upalnie wręcz jak u nas jest zima.


skuteczne odchudzanie
Napisane przez: UrbaneWomenMag
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Karpacz
Napisane przez: Jeff Djevdet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Tutaj warto wspomnieć, że Istria była przez pewny czas własnością Włoch, ale po zakończeniu wojny została przyłączona do Jugosławii.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to odwiedź www dobry hotel zakopane a tam czekają na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Zobacz je - będziesz niezwykle zadowolony.

Przeszłość Istrii wywołała znaczny wpływ na większość mieszkańców. Co można by zauważyć nawet dziś, ponieważ wielu ludności Istrii płynnie rozmawia w języku włoskim. Poza tym duża część turystów to właśnie Włosi.


Z drugiej jednak strony mieszkańcy półwyspu wykazują znaczną tożsamość regionalną do takiego stopnia, że powstała specyficzna narodowość "istryjska". Sam półwysep jest znany z tego, że znajdują się tam uprawy oliwek oraz winogron. Ponadto na Istrii znajduje się jedna z sześciu najśliczniejszych miejscowości świata - Rovinj.
2022/08/12, 08:03:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.