O czym pamiętać, by wycieczka z dziećmi nad wodę przebiegła idealnie i bezpiecznie?

Rodzinny wyjazd nad wodę jest wielką przyjemnością. Łączy się jednak z masą zobowiązań i godzinami planowania. Idealnie przygotowana wycieczka nie da jednak nikomu powodu do stresu.


Od czego warto zacząć? Przede wszystkim od rozmowy z pociechami.


fotograf
Napisane przez: http://pixabay.com
Zainspirowane przez: http://pixabay.com


Wyjazd łączy się przecież i z przyjemnością, i z wieloma zagrożeniami: nagłym zachłyśnięciem się wodą, niebezpiecznymi skokami do wody, poparzeniami słonecznymi, a także awanturami. Każdy wiek ma swoją specyfikę, niektóre problemy trzeba omówić wspólnie, niektóre z każdym dzieckiem na osobności.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę, który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długo poszukujesz.

Czasem nie zaszkodzi nawet lekkie wyolbrzymienie niebezpieczeństw.


Las
Napisane przez: SarahMcD
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Następnym krokiem jest zrobienie listy rzeczy do wzięcia. Oczywiście nie można zapomnieć o strojach kąpielowych, ręcznikach, rękawkach pływackich, kremach z filtrem, nakryciach głowy, klapkach, a także zabawkach, prowiancie i lITrach wody. Przed wyjechaniem trzeba naładować telefony komórkowe.


Warto być gotowym się na smutny fakt, że dzieci będą mogły pozwolić sobie na wiele więcej beztroski, niż ich opiekunowie. Ci ostatni muszą przecież być bardzo uważnym, bo woda, nawet niewzburzona, jest groźnym żywiołem. Na dzieci, zwłaszcza te malutkie, trzeba uważać cały czas. Pamiętajmy również, żeby samemu stosować ustalone zasady, ponieważ dziecko staje się posłuszniejsze, widząc, że zasady są respektowane także przez dorosłych.


I miejmy na uwadze jedno. Wedle wszystkich statystyk największym wrogiem bezpiecznego relaksu nad wodą jest spożycie alkoholu. Mnóstwo ludzi, którzy znajdują się w groźnych sytuacjach, a nawet tracą życie, jest pod wpływem alkoholu. Wzmaga on odwagę i przytępia ostrożność.


Kolejne teksty

Co to jest saperka? Do czego może ona służyć w wojsku oraz na co dzień?

pracy
Napisane przez: Wawel Service
Są takie przedmioty, jakie zostały stworzone do specyficznych celów. Jednak, mimo to doskonale spełniają także inne, bardzo praktyczne zadania.


Co roku ratownicy proszą o ostrożność i wstrzymanie się od picia alkoholu na plaży, ale także co roku zdarzają się takie same, fatalne wypadki. Z tego powodu, aby wycieczka była udana, bawmy się ostrożnie, trzeźwo i wspaniale.
2022/02/01, 07:51:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.