Gdy w Polsce wciąż jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy Polak marzy już o tym, by w końcu było ciepło. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.


Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.
pogoda
Napisane przez: Stefan Fussan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po krótkim czasie możemy radować się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych perełek. Można przykładowo obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to warto byśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka jest rewelacyjnym miejscem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu przepięknie. Możemy podziwiać morze i skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu powinniśmy odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz piękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy udać się w głąb kraju. Górski Cypr wydaje się być zdecydowanie inny aniżeli nadbrzeżne miasta.

Warty zainteresowania tekst, czyż nie? Jeśli tak uważasz, to ponadto zobacz treść w serwisie (http://eccoholiday.com/p/grecja-santorini), którą też zapewne uznasz za wartościową.

Tu życie toczy się leniwie w małych wioskach.
W kawiarenkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy również smakowite specjały. Tubylcy prawdopodobnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie przyjeżdża tu zbyt dużo turystów.
2023/06/26, 13:39:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.