Gdzie urlopowicz nareszcie może wypocząć?

Te osoby, które całkowicie nie orientują się, które miejsce w czasie wakacji bez cienia wątpliwości warto odwiedzić muszą zapoznać się z tym artykułem. Spowoduje on, że być może pewni ludzie w dalszym ciągu będą mieć poważny mętlik w głowie, ale jakby nie patrzeć będą mieć sporo większy zasób jakże ważnej wiedzy. A więc: które wczasowe możliwości są godne zainteresowania? Może Hiszpania jest tym krajem, który oferuje Polakom wspaniałą pogodę, smaczne jedzenie, satysfakcjonujące życie nocne, piękne plaże, a do tego gościnność oraz dużo zabytków oraz atrakcji podróżniczych?

morze
Napisane przez: Dainis Matisons
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zapewne gdyby Hiszpania (zobacz: costa del sol) była nieco mniej powszechnym kierunkiem wakacyjnym, byłaby dużo wspanialsza. Bo wiadomo - trudno zachować niesamowite widoki, jeżeli praktycznie wszędzie są wczasowicze i obiekty hotelowe. Można śmiało powiedzieć, że to niemała wada Hiszpanii, ale to zasadniczo aż tak mocno nie przeszkadza. To zapewne typowe, że jeżeli jedziemy w szczycie sezonu do Hiszpanii, po prostu nieustannie będziemy tak jakby zmagali się z wielkim ruchem turystycznym. A zresztą nie generalizujmy zbytnio, bo w końcu prawda jest taka, że i w słonecznej Hiszpanii znajdziemy praktycznie dziewicze plaże!

Kolejne teksty

Gdańsk

Gdańsk
Napisane przez: zeesenboot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdańsk to miasto o niesłychanie bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne położenie, przyczyniło się do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu ważnych kontaktów zagranicznych, istotnego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu turystów spędzających urlop nad Bałtykiem. Zasoby finansowe i status Gdańska wpłynęły na szybki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest nadzwyczaj pięknym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.


Może wczasy nad Morzem Bałtyckim? Szczególnie wakacje nad morzem z dziećmi są kapitalne. Można śmiało powiedzieć, że chociaż plaże w Sopocie albo we Władysławowie nie gwarantują bardzo dobrych warunków do kąpania się oraz opalania własnego ciała - naturalnie plaże mamy piękne, ale "nieco" gorzej z pogodą, optymalną ilością słońca. Generalnie nawet jeśli nad morzem pada sążnisty deszcz, i tak nie można narzekać na nudę. Szczególnie, że akurat branża turystyczna w naszym kraju tak jakby musi przystosowywać się do mocno zmiennej, bardzo często niefajnej pogody. Dzieciaki będą i tak zadowolone!

Zasadniczo Bałtyk jest fantastyczny, trochę pełen sprzeczności. Czyli chociaż tak naprawdę nie można powiedzieć, że nasze nadmorskie miejscowości są wspaniałe, na dodatek pogoda jest mocno kapryśna, a praktycznie wszystkie plaże przeludnione, to jednak można śmiało powiedzieć, iż tak czy siak wczasy nad morzem powodują, że odpoczniemy, spowodujemy, iż przez dłuższy okres czasu będziemy funkcjonowali na sporo wyższych obrotach. Warto doceniać Bałtyk!
2023/03/24, 05:11:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.