Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów w Albanii?

Jeszcze niedawno był to tajemniczy oraz nieprzystępny kraj. W 2017 roku ten kraj odwiedziło przeszło 100000 mieszkańców naszego kraju. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ kraj ten poleca bardzo wiele atrakcji.
Albania posiada dostęp do dwóch mórz. Jest to Morze Jońskie i Morze Adriatyckie. Są w tamtym miejscu plaże, które zezwalają wylegiwać się na ciepłym, miękkim piasku. Najbardziej popularna plaża w Albanii, to plaża znajdująca się w miasteczku Durrës. Miasto to, to jest najbardziej istotny port oraz najpopularniejszy kurort urlopowy w kraju. Drugim z największą chęcią odwiedzanym kurortem jest Vlora. Należałoby tutaj wybrać się nie wyłącznie dla kąpieliska, które usytuowane jest na styku dwóch mórz, lecz także dla jedynej albańskiej wysepki Sezan. Dla poszukiwaczy krajobrazów karaibskich na południu Europy, otworem stoi Ksamil. Amatorzy podwodnych atrakcji znajdą tu plażę Gjipe, która położona jest w spektakularnym wąwozie o takiej samej nazwie. Nie można się tu dostać bezpośrednio samochodem, ale przeszło 2 kilometry marszu, jest to trud, który należałoby podjąć. Trzeba to zrobić przede wszystkim dla podwodnych jaskiń.


Kolejne teksty

Jakim widokiem mogą pochwalić się apartamenty w Zakopanym oraz jakie jeszcze atrakcje można dzięki nim zobaczyć?

Tajlandia
Napisane przez: Joe Taylor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wszelki Polak rozumie, które miasteczko jest mroźną stolicą kraju nad Wisłą. Zakopane to miasteczko, jakie prawa miejskie uzyskało w dwudziestoleciu międzywojennym, lecz zostało stworzone o wiele wcześniej, w 1578 r.. Jego liczba mieszkańców wynosi niecałe 30 tys. ludzi, jednak jeśli dodać do tego setki tysięcy odwiedzających, to finalna ilość może być nawet dwukrotnie większa.


agencja
Napisane przez: USAG- Humphreys
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


sortownik odpadów
Napisane przez: Franke Polska Sp. z o.o.
Zainspirowane przez: http://www.franke.pl/franke-13455-sortowniki-odpadow.html


Gjirokastra jest świetnie zachowanym ottomański miasteczkiem, które oczaruje wszystkich unikatową architekturą. Atrakcyjne, wąskie uliczki miasteczka są tak strome, że niezwykle wielokrotnie dachy co poniektórych budynków są na wysokości fundamentów innych budynków. Nad miastem króluje zabytkowa twierdza, która jest jedną z najwspanialszych budowli w całym miasteczku. To właśnie z niej można podziwiać niesamowitą panoramę okolicy. W Ksamil odnajdziemy turkusową wodę, lazurowe niebo oraz rażące słońce. Znajdziemy także wspaniałe plaże, które są ukryte w cieniu leżaków oraz parasoli. Można się tutaj dostać łodzią i czekają tutaj knajpki, które serwują świeże owoce morza.


Ksamil jest to wspaniałe miejsce na urlop, jeżeli ktoś chce mieć zapewnioną pogodę, ciepłą wodę i słońce. W sezonie od czerwca do września temperatura powietrza nie schodzi poniżej 26 stopni. Temperatura wody to 22 stopnie.
2022/01/28, 15:05:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.