Parę nieznanych Ci przedtem faktów na temat kopalni odkrywkowej w Ponicach - mocno zachęcamy do zapoznania się z nimi

Jeśli trafiłeś na tę witrynę, niewątpliwie co najmniej trochę interesujesz się sprawą wydobycia węgla kamiennego w Polsce. Ten artykuł powstał między innymi po to, aby pokazać przeciwnikom otwarcia kopalni w Krobii to, że taka inwestycja nie niesie za sobą praktycznie żadnych zagrożeń, a równocześnie może przynieść mnóstwo zalet. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, gorąco zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.

kopalnia odkrywkowaNa początek trzeba podkreślić to, co dotyczy nas wszystkich osobiście - otwarcie nowej kopalni węgla to zdecydowanie więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz okolicznych miejscowości. Mnóstwo badań niejeden raz wskazało, że otwarcie kopalni na całym świecie zazwyczaj pozwalają na skuteczne zmniejszenie bezrobocia w pobliskich miasteczkach.
Na dodatek trzeba podkreślić, że budowa kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeśli policzy się wszelkie opłaty obciążające kopalnię, natychmiast stanie się jasne, jak duże korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji sporo z tych pieniędzy można w dodatku przeznaczyć przykładowo na rozwój gminy.

Nie da się zaprzeczyć, że otwieranie kolejnych kopalni powiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju. W obecnych czasach zależność energetyczna od innych państw to coś, czego nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi. Niemalże każdy z nas zdaje sobie bez wątpienia sprawę z faktu, że stopniowe uniezależnienie się od surowców energetycznych pozyskiwanych z innych państw jest niezwykle istotne - a otwieranie kolejnych kopalni pomału nas do tego celu przybliża.
Warto podkreślić także, że węgiel brunatny jest współcześnie jednym z najbardziej popularnych surowców na świecie. W dzisiejszych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie wyrabia się około trzydzieści procent całej energii - to niezwykle dużo Trzeba zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się wiele złóż tego surowca - takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie gospodarcze państwa od innych państw, ale również na zwiększenie przychodów naszej gospodarki.

Jak widać, kopalnia odkrywkowa (zobacz: ) może przynieść właściwie wyłącznie korzyści - i to zarówno dla całego państwa jak i dla mieszkańców Ponic i pobliskich miasteczek. Taka inwestycja bez wątpienia jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.
2019/03/03, 09:38:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.