Czy dni tradycyjnych gazet są naprawdę policzone? Jak to w rzeczywistości wygląda? Czy faktycznie jest tak źle?

Mogą być z najnowszymi wiadomościami, branżowe, specjalistyczne lub chociażby promocyjne. Gazety, czasopisma czy magazyny to świat barwnych okładek, artykułów i pięknych fotografii.
Otaczają nas ze wszystkich stron, oferowane tytuły ciężko policzyć. Wiele z nich jest już dość długo, pozostałe mają średni staż, wiele nie wytrzymało na rynku nawet paru miesięcy. I chociaż spada poziom czytelnictwa to ciągle jakoś sobie radzą.
Gazeta
Napisane przez: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nie do zdarcia są prawdopodobnie branżowe pisma, bo zawsze w konkretnej grupie zawodowej będzie na nie zbyt. Nie wychodzą one w ogromnych nakładach, ale wyprzedają się prawie wszystkie. Ich cena nie jest niska, ponieważ są wypełnione niezwykle specjalistyczną treścią, którą ciężko odnaleźć choćby w internecie. Jeśli chodzi o pozostałe magazyny czy gazety, to największą właśnie konkurencję odgrywa sieć internetowa. Jeśli nie można czegoś przeczytać w sieci dostajemy to na papierze (tak jest właśnie w przypadku czasopism branżowych), jednakowoż z drugiej strony normalne magazyny dla wszystkich zawierają zwykle to, co znajdziemy również w internecie.

Kolejne teksty

Planujesz duże sprawunki? Pojedź do większego miasta, chociażby do Gdańska

Gdańsk
Napisane przez: zeesenboot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sprawunki okazują się nieodłączną czynnością, którą wykonuje każdy człowiek. Bez względu na to, czy nabywa się produkty spożywcze do domu, czy ubrania na nadchodzące miesiące, pragnie się kupować w sklepach, które zagwarantują bogaty wybór, jak także dobre promocje. Mieszkańcy mniejszych miejscowości w większości przypadków decydują się na zakupy w najbliższym większym mieście. Mieszkańcy północnej Polski nierzadko wybierają się na zakupy w Gdańsku, bo miasto jest prawdziwym rajem dla konsumentów.


Z tego powodu obniża się poziom nabywania takich gazet. Jeszcze jakoś sobie radzą miesięczniki czy tygodniki, lecz już dzienniki powolutku chyba się żegnają z papierowymi wydaniami. Co interesujące, w w tym zestawieniu jedna z pozycji wydaje się bezpieczna. To gazetki promocyjne. Nie jest istotne, czy mówimy o takich gazetkach z branży spożywczej czy sprzętu AGD, ich ilość wcale się nie obniża, ba, jest ich coraz więcej. Nie tylko większe sklepy korzystają z tego typu formy promocji, lecz także małe sklepiki osiedlowe. To dosyć prosty i dość tani sposób żeby dotrzeć do wielu osób. Wielu, zwłaszcza młodych ludzi nie myśli o nich, gdyż ich rzeczywistością jest internet, ale dla trochę ludzi starszych to ciekawe źródło wiedzy jak .

Nie wydaje się więc, żeby tego typu forma mogła zniknąć z rynku. Właściwie, gdyby tak było, to wielu ludzi poczuło by się nieswojo. Są już tak przyzwyczajeni do różnych ciekawych ofert, jakie oferują sklepy, że trudno by im było z dnia na dzień powrócić do starego stanu. To jednakże też duży kłopot dla wielu sklepów, gdyż takie prześciganie się w najlepszych promocjach doprowadziło do tego, że obecnie, kto nie bierze udziału w tym wyścigu ten odpada w przedbiegach.
2019/03/02, 00:40:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.