Książki towarzyszyły ludziom od wielu lat, obecnie wypierane przez komputery

Literatura od wielu setek lat jest obecna z ludźmi jako jedna z najstarszych rozrywek. W dawnych wiekach osoby które umiały pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo umiejętności te były bardzo elitarne i mało dostępne dla wszystkich. Dopiero wymyślenie prasy drukarskiej spowodowało, że książki trafiły do zwykłych ludzi i stały się popularne.
Nauka z komputerem
Napisane przez: Goleudy Photography
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że chyba nic nie da rady zatrzymać wielkiej popularności pisanego słowa. Przecież na szeleszczące kartki papieru przelewano wszystkie najważniejsze pozycje literatury światowej, a także ogrom wiedzy, jaką przez setki lat zebrała ludzkość. Same książki stały się tak nieodłącznym elementem naszego życia, że wiele osób zwyczajnie traktowało je jako normalny element wyposażenia domu czy mieszkania- serdecznie zapraszam. Książki czytano dla przyjemności, z książek młodzież, dzieci i studenci czerpali wiedzę, z książek mogą korzystać również osoby szukające różnego rodzaju wskazówek,przepisów czy porad. W większości domów można było książki spotkać, w niektórych powstawały wręcz małe biblioteki gromadzące pokaźne zbiory.

Kolejne teksty

Dlaczego czytanie książek jest potrzebne? Jak odnaleźć czas?

książka
Napisane przez: nkzs
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Często słyszy się, że mieszkańcy naszego kraju niewiele czytają. Jest to jednak bardzo ważne, a czytanie daje nam naprawdę dużo. W jaki sposób znaleźć czas? Dlaczego czytanie jest istotne?
Z jakich powodów warto sięgać po książki? Przede wszystkim są one doskonałym źródłem wiedzy. Z ich pomocą poszerzamy swoje horyzonty, powiększamy wyobraźnię.


I gdy wydawać by się mogło, że słowu drukowanemu nic nie będzie w stanie zagrozić, nagle zaczęły być popularne komputery, a niewiele czasu później sieć internetowa.

Jeżeli niniejszy artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a przeczytasz w tamtym miejscu dodatkowe informacje. One także na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Odmieniło to całkowicie praktycznie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Nagle okazało się, że poradniki stają się zbędne, bo praktycznie wszystkie tego typu informacje bez żadnego problemu można znaleźć na wielu stronach, dodatkowo, całkowicie za darmo.
książki
Napisane przez: ricoeurian
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uczniowie i studenci także zaczęli kupować mniej książek, bo jeżeli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to w trosce o swój portfel woleli wybrać naukę z takich właśnie źródeł- mój link.

Poza tym ludzie w naszym kraju zaczęli dużo mniej czytać, przecież czynność ta zmusza do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a przecież łatwiej będzie zasiąść przed telewizorem i bezmyślnie patrzeć się w szybko zmieniające się obrazki. Bardzo dużo zmieniło również pojawienie się różnego rodzaju czytników. Te nieduże elektroniczne sprzęty pokazują na wyświetlaczu bardzo przypominającym kartkę papieru treść książki, dzięki czemu można przy sobie nosić wiele różnych tytułów.
2020/02/08, 08:08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.