Parę słów odnośnie pakowania się przed podróżą samolotem

Zazwyczaj jeśli rozmawiamy o podróżowaniu, nasi rozmówcy źle reagują w jedynym momencie - gdy wspominamy o pakowaniu. To najbardziej przykre ze wszystkich spraw, które wiążą się z wakacjami: trzeba systematyki oraz organizacji, by bez stresów podejść do pakowania się i ukończyć cały ten proces z powodzeniem.
podróż
Zainspirowane przez: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest właściwy? To pytanie na pewno zadają sobie wszystkie osoby, które przygotowują się do podróży tym środkiem transportu. Jednak nie ma tutaj jednej odpowiedzi - różnorodne linie mają własne przepisy związane z tą kwestią (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć). Samoloty mają różne rozmiary, w związku z tym przestrzeń na bagaże także jest inna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się między sobą. Jednak można tak całkowicie ogólnie stwierdzić, jakie rzeczy z pewnością nie nadadzą się na taką podróż, jaki bagaż do samolotu z pewnością nie zostanie wpuszczony. Są to towary powszechnie uznane za niebezpieczne, na przykład wszelakie odczynniki chemiczne, broń palna, przedmioty produkujące intensywną woń, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały eksplozywne, żrące ciecze i tak dalej - wszystko to, co nawet potencjalne mogłoby zagrozić pasażerom i szeroko pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.
stok
Napisane przez: Joe Taylor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim - wyjazdy, wczasy, polskie najpiękniejsze morze!

przewoźnik
Napisane przez: 世書 名付
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niejeden Polak kocha Bałtyk. Nawet jeśli dziś możemy sobie pozwolić na wyjazd do tropikalnych krajów, to nieraz wracamy nad nasze morze, gdyż czujemy do niego niezwykły sentyment.


Jeśli pragniemy spędzić nasz urlop nad Morzem Bałtyckim, to zwykle dlatego, że po prostu kochamy nasze cudowne i piaszczyste plaże oraz morze, które każdego dnia ma inny odcień i inny "humor" - dziś jest błękitne i spokojne, a raz stalowe i tajemnicze.


Istnieją także obostrzenia związane z przewożeniem kosmetyków (lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany). Tak samo jak w przypadku gabarytów bagażu podręcznego również tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne wytyczne. Opłaca się z nimi zapoznać, aby uniknąć potem licznych przykrych sytuacji.Ogólnie kosmetyki w bagażu podręcznym wolno przenosić, ale nie wszystkie i nie w każdej ilości.


Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład dezodorantów w aerozolach - to wymóg bezpieczeństwa.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie godny uwagi, to kliknij tutaj! Zamieszczone tam materiały również Cię zaintrygują - to bardzo użyteczne informacje (http://www.propertyapart.com/apartamenty-soft-lofty-legnicka)!

Wszelakie inne kosmetyki powinny być przelane do przezroczystych pudełek i wpakowane do przezroczystej saszetki.
2020/03/29, 07:43:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.