Parę słów odnośnie pakowania się przed podróżą samolotem

Zazwyczaj jeśli rozmawiamy o podróżowaniu, nasi rozmówcy źle reagują w jedynym momencie - gdy wspominamy o pakowaniu. To najbardziej przykre ze wszystkich spraw, które wiążą się z wakacjami: trzeba systematyki oraz organizacji, by bez stresów podejść do pakowania się i ukończyć cały ten proces z powodzeniem.


podróż
Zainspirowane przez: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest właściwy? To pytanie na pewno zadają sobie wszystkie osoby, które przygotowują się do podróży tym środkiem transportu. Jednak nie ma tutaj jednej odpowiedzi - różnorodne linie mają własne przepisy związane z tą kwestią (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć). Samoloty mają różne rozmiary, w związku z tym przestrzeń na bagaże także jest inna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się między sobą. Jednak można tak całkowicie ogólnie stwierdzić, jakie rzeczy z pewnością nie nadadzą się na taką podróż, jaki bagaż do samolotu z pewnością nie zostanie wpuszczony.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące notki na frapujący Cię temat. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis kanał elbląski statkiem po trawie.

Są to towary powszechnie uznane za niebezpieczne, na przykład wszelakie odczynniki chemiczne, broń palna, przedmioty produkujące intensywną woń, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały eksplozywne, żrące ciecze i tak dalej - wszystko to, co nawet potencjalne mogłoby zagrozić pasażerom i szeroko pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.
stok
Napisane przez: Joe Taylor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Istnieją także obostrzenia związane z przewożeniem kosmetyków (lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany). Tak samo jak w przypadku gabarytów bagażu podręcznego również tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne wytyczne. Opłaca się z nimi zapoznać, aby uniknąć potem licznych przykrych sytuacji.Ogólnie kosmetyki w bagażu podręcznym wolno przenosić, ale nie wszystkie i nie w każdej ilości.


Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład dezodorantów w aerozolach - to wymóg bezpieczeństwa. Wszelakie inne kosmetyki powinny być przelane do przezroczystych pudełek i wpakowane do przezroczystej saszetki.
2022/03/11, 09:50:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.