Samotność to problem z którym ściera się dzisiaj mnóstwo osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z nowoczesnych technologii i środków komunikacji i równocześnie czujemy się dogłębnie samotni. Dawniej samotność była kojarzona z reguły z ludźmi w starszym wieku.

Napisane przez: Felipe Fernandes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie z powodu samotności cierpią
dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale również osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także wyjątkiem. Zazwyczaj o samotności mówią na przykład kobiety starsze, które wspięły się po szczeblach kariery, wychowały dzieci a po ich odchowaniu nie mają co zrobić z wolnym czasem.
Osobom po pięćdziesiątce dość trudno jest odszukać sobie innych znajomych, z którymi będzie można pojechać na wycieczkę czy na kawę.
Samotność to dość nieprzyjemny stan umysłu, gdy człowiek czuje, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie rozumie oraz wie, że w razie kłopotów zdrowotnych nie ma kogo poprosić o pomoc.
Dorośli ludzie, którzy mają stabilizację w rodzinie i tę związaną z pracą często samotni rozpoczynają się czuć po śmierci własnych rodziców i teściów, bo zdają sobie sprawę, że teraz nie mają już nikogo. Dość przykra jest też samotność w małżeństwie czy związku. Mnóstwo osób latami może pozostawać w trudnych związkach i z różnorodnych powodów nie może decydować się na zmianę. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, pamiętajmy jednak, że nie można jej świętować, zgadzać się na to by została w życiu na dłużej.