Samotność może dotknąć każdego z nas. Nie można się jej poddawać, ponieważ możemy sobie z nią poradzić

Samotność to problem z którym ściera się dzisiaj mnóstwo osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z nowoczesnych technologii i środków komunikacji i równocześnie czujemy się dogłębnie samotni. Dawniej samotność była kojarzona z reguły z ludźmi w starszym wieku.
ojciec z synem
Napisane przez: Felipe Fernandes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie z powodu samotności cierpią dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale również osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także wyjątkiem. Zazwyczaj o samotności mówią na przykład kobiety starsze, które wspięły się po szczeblach kariery, wychowały dzieci a po ich odchowaniu nie mają co zrobić z wolnym czasem.

Osobom po pięćdziesiątce dość trudno jest odszukać sobie innych znajomych, z którymi będzie można pojechać na wycieczkę czy na kawę. Samotność to dość nieprzyjemny stan umysłu, gdy człowiek czuje, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie rozumie oraz wie, że w razie kłopotów zdrowotnych nie ma kogo poprosić o pomoc.

Dorośli ludzie, którzy mają stabilizację w rodzinie i tę związaną z pracą często samotni rozpoczynają się czuć po śmierci własnych rodziców i teściów, bo zdają sobie sprawę, że teraz nie mają już nikogo. Dość przykra jest też samotność w małżeństwie czy związku. Mnóstwo osób latami może pozostawać w trudnych związkach i z różnorodnych powodów nie może decydować się na zmianę. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, pamiętajmy jednak, że nie można jej świętować, zgadzać się na to by została w życiu na dłużej.


Kolejne teksty

Kup rower o tej porze roku

Napisane przez: KROSS
Pomimo tego, że styczeń jeszcze trwa, warto już teraz pomyśleć o zbliżającej się wiośnie i wycieczkach rowerowych. Bez znaczenia jest czy żyjemy w dużym mieście czy w przytulnym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i eskapady rowerowe wygospodarujemy zawsze i każdy dobierze odpowiedni sprzęt rowerowy dla siebie.

mężczyzna
Napisane przez: Adam charette
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z reguły musimy sprawdzić wyjścia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym mężczyzną z dzieckiem, bo zazwyczaj istnieje szansa, by coś na to poradzić. Możemy spróbować odnawiać stare kontakty albo poszukiwać nowych.

Mnóstwo możliwości daje Internet, bo są tu portale randkowe oraz pozostałe społecznościowe, gdzie ludzie o adekwatnych zainteresowaniach umawiają się na spotkania. Nowych znajomych trzeba też poszukiwać w najbliższym otoczeniu. Pewnie warto nawiązać rozmowę z sąsiadem, sprzedawcą w sklepie albo załapać się na kurs hobbystyczny, gdzie również będziemy mogli spotkać nowe osoby. Sposobów jest naprawdę wiele, trzeba tylko próbować.
2019/04/27, 22:59:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.