Krótki opis rejonu Podlasia, wykaz najważniejszych jego atrakcji turystycznych.

Pod koniec ubiegłego wieku w wyniku podziału administracyjnego, jaki dokonał się w Polsce, zostało utworzone województwo podlaskie. Obecnie zajmuje ono ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co wynosi około 6,5 procenta powierzchni Polski.


wakacje - obrazeczek
Napisane przez: Harco Rutgers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Województwo to jest położone w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego największych atutów jest przepiękna, miejscami nie naruszona przez człowieka przyroda. Dodatkowo nie ma tam żadnych większych skupisk przemysłu, co z kolei skutkuje niezwykle czystym powietrzem bez skażeń.

Czy według Ciebie, prezentowany tekst zasłużył na Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to sprawdź także zbliżone praktyczne informacje (https://www.restauracja-laura.pl/pokoje-noclegi), które na pewno zadowolą Twoją ciekawość.

Rejon Podlasia, jeszcze do niedawna traktowany przez turystów niezbyt przychylnie, jest obecnie coraz częściej odwiedzany przez osoby szukające spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Na pewno magnesem przyciągającym turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich ocalałych tego typu miejsc w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona chroniona prawem przed zbytnią ingerencją ludzi, na jej obszarze jest do znalezienia mnóstwo interesujących miejsc, pomników przyrody oraz dydaktycznych ścieżek.

Ale wypoczynek na Podlasiu to nie jedynie Puszcza Białowieska, choć ona stanowi główną atrakcje tego rejonu Niezwykle popularne również są spływy kajakiem uroczymi podlaskimi rzekami, podczas których można podziwiać całą fantastyczną przyrodę. Dość dużo jest także najróżniejszych muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego regionu, a dla maluchów powstają najróżniejsze dydaktyczne i rozrywkowe parki. Sporo do zwiedzania znajdą również miłośnicy militariów i zabytków, na Podlasiu jest wiele atrakcji o takim charakterze, które przyciągają coraz większą liczbę. Wszystko to sprawiło, że od pewnego czasu bardzo rozrosła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia widzą szanse, które daje popularność miejsca, w jakim mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.

Między innymi bardzo dynamicznie rozwijają się medyczne usługi, przykładowo działająca w Białymstoku klinika in vitro przyjmować już zaczyna pacjentów z całego kraju - więcej o in vitro.

Prezentowany artykuł opisuje niezwykle ciekawe tematy - jeżeli chcesz zobaczyć zbliżony materiał, sprawdź śmiało to opracowanie.

2020/02/18, 07:52:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.