Profesjonalne zabezpieczenia ppoż - klapy dymowe i ich wykorzystanie

Każdy budynek winien posiadać odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, bo ilość i jakość takich zabezpieczeń może uratować komuś życie. Pożar może być uczyniony przez niewielką drobnostkę, choćby niedopałek papierosa, w związku z tym zarówno w domach prywatnych jak także w budynkach użytku publicznego muszą znajdować się profesjonalne zabezpieczenia ppoż.


elektroniczny system
Napisane przez: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie możemy wyróżnić wiele zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednym z nich są klapy dymowe. Ich głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie dymu i gazów, jakie powstają w trakcie pożaru. Mają one istotną i nadzwyczaj ważną rolę, albowiem okazuje się, że niemało przypadków śmiertelnych w trakcie wybuchu pożaru jest uczynionych przez zaczadzenie. Używanie klap dymowych zmniejsza ryzyko zaczadzenia, a więc zdołają one przyczynić się do ochronienia istotnie dużej ilości ludzi.

Podczas pożaru klapy dymowe otwierają się automatycznie, dzięki czemu dym i każde trujące gazy zdołają ulotnić się do atmosfery. Dym, który jest aktywowany przez ogień w toku pożaru nie tylko jest nadzwyczaj duszący, lecz zarazem niesłychanie gęsty i łzawiący, przez co mnóstwo ludzi może nie widzieć żadnej drogi ucieczki. Usunięcie dymu za sprawą klap dymowych przyczyni się do lepszej widoczności, dzięki której sporo osób podoła odnotować punkt wyjścia. Im więcej ludzi opuści płonący budynek tym łatwiej i rychlej będzie wolno przeprowadzić akcję gaśniczą, wskutek tego klapy dymowe są równocześnie większą pomocą dla strażaków walczących z ogniem.

centrala oddymiania
Napisane przez: D+H
Zainspirowane przez: D+H
Powinno się więc zastosować takie zabezpieczenia ppoż (zabezpieczenia ppoż), jakim są klapy. Jak najbardziej im większy obiekt tym więcej klap dymowych musi w nim znajdować, dlatego decydując się na używanie klap dymowych zadbaj także o ich odpowiednią ilość. Klapy dymowe to jedne z popularnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, chociaż prócz klap dymowych warto zastosować jeszcze inne zabezpieczenia. Im wyższe zabezpieczenie ppoż, tym większa szansa na to, iż w trakcie wybuchu pożaru uda się uchronić jak najwięcej ludzi.
2019/05/21, 08:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.