Wakacje, kiedy nareszcie się rozpoczną, warto spędzić w miejscu atrakcyjnym turystycznie

Szczęśliwie takich miejsc jest pod dostatkiem w Polsce. Jakimś problemem jest czasem konieczność dojazdu z miejsca zamieszkania czy preferencje dotyczące formy odpoczynku. Dużo osób lubi wypoczywać spacerując po górach, inni najbardziej lubią kąpać się w morzu.
Kołobrzeg
Napisane przez: Maurizio Costanzo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie wszyscy na zawołanie umieją podać wielką liczbę nazw miejsc turystycznych. Przykładowo pierwsze które przychodzą do głowy, stolica tatrzańska to znaczy Zakopane oraz popularne miasteczko, Krynica Morska na północy Polski. Albo na przykład Szczyrk w górach oraz Kołobrzeg na północy. Można tak wymieniać bardzo długo. Warto poznać przynajmniej niektóre z wymienionych miejsc.

Dalej krótka charakterystyka ciekawszych dwóch z wymienionych. Szczyrk to mała miejscowość na południowym zachodzie kraju, niedaleko Bielska-Białej. Nieco ponad 40 lat temu Szczyrk otrzymał prawa miejskie, ale już od dawna uważany był za centrum narciarskie w tym regionie. Jednak nie tylko w zimie jest tu pięknie i ciekawie. Latem kuszą nieopisane krajobrazy na rozlicznych trasach turystycznych albo możliwość obejrzenia z bliska kompleksu narciarskich skoczni Skalite oraz jazdy dwuodcinkową kolejką krzesełkową na Skrzyczne.


Kolejne teksty

Co warto zobaczyć w Grecji?

język
Napisane przez: Jennifer C.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kolebka demokracji i kultury europejskiej, jedna z najentuzjastyczniej zwiedzanych metropolii europejskich.


O Atenach można mówić w wielu kontekstach, jako że ich historia jest bardzo bogata.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.