Weekend majowy 2016 na Mazurach - czy warto?

Mazury to doskonałe miejsce, by odpocząć, złapać kontakt z naturą i po prostu spędzić wakacje. Dzięki pięknu przyrody, czystemu powietrzu, różnorodności zabytków i atrakcji, które czekają na , Mazury co roku zwabiają tłumy, które chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka naszego kraju.
Zainteresowanie odpoczynkiem na Mazurach jest ogromne. Niekiedy zdarza się, że noclegi na weekend majowy są trudno dostępne już z początkiem roku kalendarzowego. Poszukując sieci noclegów: mazury wakacje 2016, łatwo się przekonać, iż w niektórych ośrodkach wypoczynkowych, stali klienci dokonali rezerwacji tuż po ostatnim pobycie. Mazury to przepiękna kraina jezior, która słynie z nich nie tylko w naszym kraju.

Podnoszona w tym miejscu tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu (http://www.skalnik.pl/hanwag), który proponuje podobne tematy.

Największe z nich – Mamry i Śniardwy to raj dla osób kochających sporty wodne.

Relaksować się można można na Mazurach w domkach nad samymi brzegami jeziora, hotelach, polach namiotowych lub kwaterach prywatnych. Każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę ze sportem wodnym, może wypożyczyć wszelki niezbędny sprzęt, a nad bezpieczeństwem wypoczywających w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, czuwa w sezonie MWOPR.
jezioro
Napisane przez: Mark Hillary
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Czym cechują się bilety lotnicze Warszawa Budapeszt i Chicago Kraków oraz dlaczego warto tam lecieć?

Warszawa
Napisane przez: Paul Sableman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Budapeszt stanowi idealny kierunek na weekendowy lot z Warszawy. Tak się składa, że lot do Budapesztu jest dosyć krótki, hostele i noclegi tanie – a do tego w samym Budapeszcie możemy odnaleźć sporo ciekawostek.


Ponadto Mazury mogą pochwalić się, poza pięknem naturalnego otoczenia oraz bogactwem miejsc do wypoczynku, również innymi atutami, które sprawiają, iż czasami ciężko już o noclegi na weekend majowy. Niewątpliwie Mazury wakacje 2016 to świetnie pretekst, aby odwiedzić i zobaczyć najsłynniejsze pole bitwy w Polsce - Grunwald, na którym połączone wojska Polski i Litwy w 1410 r. pokonały Krzyżaków. Na Mazurach z pewnością nie można się nudzić, gdyż na miłośników zwiedzania czeka mnóstwo atrakcji. Są nimi cmentarze ewangelickie, zabytkowe dworki, pałace i parki.


Mazury to w okresie letnim także świetne miejsce rozrywek kulturalnych, które co roku przyciągają wielu wiernych fanów. Do imprez, które odbywają się tu cyklicznie podczas sezonu odpoczynku, należą imprezy muzyczne, jak Piknik Country, odbywający się w Giżycku Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty czy impreza dla fanów muzyki hip-hopowej w Ełku – Hip-Hop Tour. Oprócz atrakcji muzycznych, często organizowane są na Mazurach wydarzenia z udziałem kabaretów, na przykład Mazurskie Lato Kabaretowe oraz Mazurska Noc Kabaretowa.

Gdy uznasz, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij ten link, a przeczytasz więcej organizator wypraw podobnych materiałów!

Co więcej, Mazury słyną również z rezerwatów przyrody, a także znajdującego się na ich terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
2019/12/03, 07:54:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.