Dlaczego warto wypoczywać w górach?

Masz pojęcie, z jakiego powodu powinniśmy wybrać się na wczasy w góry? Gdy znajdujemy się ponad 1000 m n.p.m. ustrój produkuje więcej krwinek czerwonych, rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają transport tlenu i składników odżywczych, poprawia się nastrój a także kondycja.


gospodarka
Napisane przez: Péter Molnár
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Wyszukaj idealne miejsce na relaks - przyjedź do Karpacza!

Karpacz, widok ze Śnieżki
Napisane przez: arekz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Urlop to czas kompletnego relaksu, należy więc wcześniej się do niego przygotować. Być może, że na pogodę nie mamy wpływu, jednakże możemy wybrać w które miejsce się udamy i z wyprzedzeniem zrobić rezerwację w miejscu, w którym zakwaterujemy. Odpoczynek przysługuje nam się nie tylko w porze letniej, ale także zimowej!


Góry działają na organizm kojąco: dotleniają i wyciszają. Skupienie, jakiego wymaga włóczęga po trudniejszym szlaku bez wątpliwości jest sposobem na zapomnienie o zostawionych w domku problemach. Dla uwielbiających czynny wypoczynek, trekking po górach jest świetnym pomysłem ćwiczebnym - systematyczne peregrynacje wpływają na poprawę formy oraz wytrzymałości organizmu. Górska włóczęga jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, lecz także sprawdzianem zdolności organizacyjnych oraz radzenia sobie w niepowszednich położeniach. W kontakcie z naturą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi poznasz lepiej własne zalety oraz słabości. Dowiesz się, czy potrafisz zachowywać spokój, kiedy na przykład niespodziewanie nadejdzie burza a także jak radzisz sobie z sytuacjami stresowymi.


Podczas górskiej wędrówki dech będą ci zapierać nadzwyczajne krajobrazy, wodospady w jakie obfituje Szklarska Poręba szumieć będą naokoło. Jest oczywistością, iż góry wybierają jednostki, które pragną aktywnie spędzić wolny czas. Ci, jacy preferują odprężać się leżąc na plaży, nie będą z rozkoszą pokonywać następnych stromych podejść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.