Gdy zamierasz w czasie wakacji spać pod namiotem, nie zapomnij spakować do plecaka kilku niezbędnych przyborów

Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie koleżanek z podstawówki, lecz także w jakimś ciekawym zakątku w naszym kraju lub zagranicą. Gdy jedni wolą pobyt w drogim pensjonacie, to pozostali decydują się na parudniową wyprawę w góry. Decyzję, w które miejsce się wybrać, należy podjąć odpowiednio wcześniej, gdyż od takiej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość walizki.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni na parę dni przed planowanym urlopem wybrać się na sprawunki i nabyć wszystko, czego nie odszukaliśmy w prywatnych szufladach. Wycieczkowiczom, którzy jadą pod namiot przyda się parę niezwykle pożytecznych przedmiotów. A do nich na pewno należałoby zaliczyć latarki, śpiwory i ciepłe koce. Na biwaku potrzebujemy też wielu towarów, które następnie posłużą do przyrządzania obiadów. Jednakże prawdziwym wyzwaniem bywa pranie pobrudzonych, a i często przepoconych ubrań. I myliłby się ten, kto by twierdził, że na biwak nie można zabrać ze sobą pralki.

Scrubba bag to oryginalna pralka, którą można bez najmniejszego kłopotu zapakować nawet do niepokaźnego plecaka. A dzięki takiemu postępowaniu zaoszczędzimy miejsca i będziemy w stanie spakować pozostałe, równie potrzebne rzeczy. taka pralka turystyczna ma formę torby, do której wlewa się wodę i nieco detergentu. Potem wystarczy kilka lub kilkanaście minut, w zależności od stopnia zabrudzenia koszulek, potrząsać ową torebką. Kolejną fazą prania bywa, tak jak w przypadku tego tradycyjnego prania, płukanie, które odbywa się w taki sam sposób, jak poprzedni etap. A czyste spodenki można spokojnie powiesić na prowizorycznie rozwieszonym sznurze.


Kolejne teksty

Plecak: istotne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

plecak
Napisane przez: Alberto Ziveri
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Wędrówki po górskich szlakach to rzecz jasna obowiązek posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół również przeróżnych akcesoriów, które są niezbędne przy biwaku w górach. Jakie akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? Jak wybierać plecak?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.