Szklarska Poręba: Atrakcje, co trzeba zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby wiedzie wiele turystycznych szlaków - miejscowość leży w dolinie Kamiennej, na styku Karkonoszy i Gór Izerskich.


Jednakże także w samej Szklarskiej Porębie i jej okolicach czeka na obieżyświatów mnóstwo atrakcji.


Co warto tu zwiedzić? Szklarska Poręba jest to miejscowość z tradycjami, zabudowana jest starymi drewnianymi budynkami.

Nie zwlekaj - jeśli podoba Ci się ten opis, to do sprawdzenia (https://hotelaqua.pl/restauracja/restauracja-aquarella) są też podobne wątki na witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.

W okolicy jest mnóstwo atrakcji.


Pomnik przedstawiający kobietę
Napisane przez: SkinClinic
Zainspirowane przez: SkinClinic


Pośród nich najwięcej jest atrakcji powiązanych z naturą. Koniecznie musimy ujrzeć dwa wodospady. Pierwszy , Szklarki, to kaskada spadająca ze skalnego progu z wysokości około 13 m, drugi - wodospad Kamieńczyka - jest największy w Karkonoszach, ma dwadzieścia siedem metrów. Za kurtyną wody znajduje się wykuta grota - Złota Jama. Do wodospadu Szklarki możesz dojść zielonym czy też czarnym szlakiem turystycznym, do Kamieńczyka czerwonym bądź czarnym.


Kolejne teksty

Kup odpowiednią konsolę dla siebie

Praca przy laptopie
Napisane przez: Devin Stein
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Świat graczy rozdzielony jest na dwa odłamy. Pierwszy gromadzi osoby, które wolą przechodzenie gier na laptopie, twierdząc, że dzięki temu widzą wszystko w lepszej jakości, nie musząc inwestować w kolejny sprzęt.


W miejscowości tej nie brakuje atrakcji dla dzieci. To przede wszystkim Dinopark, z replikami dużych gadów, piaskownicami jak też indiańską wioską.

Interesują Cię tego typu artykuły? Masz ochotę na to, aby poznać kolejne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://www.kormoran-rowy.pl/) informacji. Kontynuację odnajdziesz w tym linku.

Następny park rozrywki mieści się w centrum miasta - możesz się tutaj bawić na zjeżdżalniach, natomiast zimą na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są też linowe parki, w tym również Park Odkrywców z trzema trasami o rozmaitym stopniu trudności, rozmieszczonymi na powierzchni jednego hektara, z najwyżej usytuowanym w naszej ojczyźnie widokowym tarasem. Dawniej w Szklarskiej Porębie produkowano szkło kryształowe. Stara huta Josephine już nie działa, lecz można wpaść do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tutaj sklepik ze szklanymi produktami, a w sezonie mają miejsce pokazy fabrykacji szkła.


W Szklarskiej Porębie działają również Muzeum Mineralogiczne jak też Muzeum Energetyki. Tak wiele atrakcji ma Szklarska apartamenty w tej miejscowości rezerwować trzeba z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
2021/07/10, 08:40:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.