Wyglądaj dobrze szczególnie zimą

Jeżeli uwielbiamy się pięknie prezentować, mamy łatwiejsze zadanie w lecie. W zimie ciężkie buty oraz grube ubrania skutecznie utrudniają to zadanie. Należy się więc dobrze zastanowić nad wyborem właściwych ubrań i obuwia.


Bieszczady
Napisane przez: Andrzej Wójtowicz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Inne buty wybierzemy, gdy wyruszamy w góry inne zaś do miejskich eskapad.


Mamy niesamowite szczęście, jeżeli mieszkamy w dużym mieście. Tam zima często bywa łagodniejsza. Wybrane przez nas dobre buty zimowe niekoniecznie muszą zatem być toporne oraz grube. Musimy bowiem pamiętać, iż prawdziwe buty zimowe nie pasują do wielu eleganckich jak również sportowych ciuszków. Jeśli zatem przebywamy w mieście zdecydujmy się na typowe miejskie obuwie. Najlepiej, gdyby sięgały one poza kostkę w razie chlapy albo niewielkiej warstwy śniegu. Przyda się także gruba podeszwa, jaka ochroni nasze stopy przed chłodem. Jak widzimy wymagania nie są nazbyt duże, dlatego na pewno znajdziemy ładne obuwie w atrakcyjnej cenie.


Kolejne teksty

Podróżowanie jest rewelacyjnie i wcale nie jest tak trudne i drogie - tak mówią wszyscy ci, którzy regularnie to robią

sanatorium
Napisane przez: Łukasz Miśkiewicz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest dosyć duże grono rodaków, którzy pragnęliby podróżować, ale zawsze coś im w tym przeszkadza - brak pieniędzy, choroba lub brak urlopu.


Dieta dla zdrowych oczu
Napisane przez: sxc.hu
Zainspirowane przez: sxc.hu


Całkiem inaczej rzecz się ma, jeżeli idzie o dobre buty zimowe do wycieczek w góry. Wybór takich butów nie jest łatwy, ponieważ mamy co do nich mnóstwo wymagań. Winny mieć niezłą przyczepność, być ocieplane i komfortowe. Odpowiednie buty górskie powinny być jeszcze wodoodporne. Winny również wyznaczać się sporą oddychalnością. Jeżeli zdecydujemy się na buty skórzane, należy pamiętać o regularnym impregnowaniu skóry. Jeśli chcemy, by było nam ciepło w naszych butach, dobrze jest nakładać dodatkową, ciepłą parę skarpet.


Jeśli eksplorujemy trudne tereny skalne najlepiej wybrać elastyczne obuwie, przykładowo buty skórzane doskonałej klasy. Pamiętajmy, aby generalnie kupować buty - www.skalnik.pl/buty.html - dobrej jakości. Wówczas każda wspinaczka górska lub wycieczka po mieście na pewno będzie pomyślna.
2020/09/10, 08:41:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.