Warszawa – pomysł na udany wypad!

Znalezienie pomysłu na weekendowy wyjazd w granicach kraju nie jest problemem, ponieważ miejsc godnych polecenia jest naprawdę sporo. Trudno jest się jednak zdecydować, co wybrać, od czego zacząć, niełatwo również określić swoje zainteresowania oraz oczekiwania – co konkretnie chcemy robić na miejscu?


 Jeśli chcemy przyjemnie spędzić dzień i jednocześnie odkryć karty historii Polski, koniecznie powinniśmy udać się do Warszawy, stolicy naszego kraju. Miasto położone jest w środkowo-wschodniej części Polski, w województwie mazowieckim, nad największą rzeką w państwie – Wisłą, i swoją historią oraz wyjątkowością zachęca do przyjazdu turystów z całego świata. Dlaczego jest tak chętnie odwiedzana?


Warszawa
Napisane przez: Michal Goszczynski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Rzeszów
Napisane przez: Citizen59
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Odpowiedź jest prosta: bo zabytki Warszawy należą do najważniejszych zabytków Polski. Spośród nich na uwagę w pierwszej kolejności zasługują te, znajdujące się w okolicy Starego Miasta – to tam na Placu Zamkowym znajdziemy Zamek Królewski, czyli barokowo-klasycystyczny budynek, którego początki sięgają aż XIV w. Jednocześnie na placu podziwiać możemy Kolumnę Zygmunta, czyli pomnik króla Zygmunta III Wazy wzniesiony w XVII wieku. Później, w sercu Warszawy swoimi rozmiarami przyciąga do swoich stóp Pałac Kultury, będący najwyższym budynkiem nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce.


Co jeszcze na nas czeka w stolicy?


W Warszawie znajduje się Cmentarz na Powązkach, gdzie pochowani zostali zasłużeni ludzie nauki i kultury, a także artyści z różnych branży.

W tym materiale znajdziesz bez wątpienia warte uwagi informacje, jednak kliknij także tu - ta unikalna strona www przedstawia podobną kwestię.

Oprócz tego największy z warszawskich pałaców – Pałac Prezydencki, a i dla miłośników muzeów również nie zabraknie tutaj atrakcji – w mieście znajduje się Muzeum Narodowe oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, które stanowi hołd poległym mieszkańcom broniącym miasta w 1944 roku, a pod kolumnadą Pałacu Saskiego znajdziemy Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie codziennie mamy szansę zobaczyć zmianę warty honorowej z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.


Kolejne teksty

Nocleg w Rzeszowie - zobacz w którym miejscu należy się zatrzymać

Rzeszów
Napisane przez: Kamil Świdrak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W naszym kraju istnieje bardzo dobrze zorganizowana baza noclegowa. Dzięki temu, kiedy wyruszamy do większej miejscowości nie trzeba z niesamowitym wyprzedzeniem rezerwować sobie pokoju w hotelu. Chyba, że w konkretnym terminie jest organizowana w danej miejscowości większa impreza, wtedy lepiej z jakimś wyprzedzeniem zarezerwować dla siebie pokój.


Odpocząć od zwiedzania i miejskiego zgiełku możemy w łazienkach Królewskich. Tu znajdziemy klasycystyczny Belweder i nacieszymy oczy widokiem figlarnych i oswojonych wiewiórek.


Z całą swoją historią i wszystkimi swoimi zabytkami Warszawa jednak nadal pozostaje zwyczajnym, współczesnym miastem pełnym ludzi. Dzięki punktom rozrywki, tj. kafejkom, klubom i restauracjom, miejscom kultury takim jak teatry, kina czy organizowane festiwale, tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, niemożliwym więc jest się tutaj nudzić. Warto odwiedzić Warszawę!
2023/03/24, 05:08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.