Lwów - poradnik kulinarny

Dzisiaj wpis o tym, co wszystkie tygryski kochają najbardziej - czyli o jedzeniu. Jak dotrzeć do Lwowa, gdzie szukać noclegów, co koniecznie zwiedzić, a co można sobie odpuścić, ile będzie kosztowała taka wyprawa na weekend - to wszystko już wiecie z poprzednich wpisów. Dzisiaj odkrywamy przez Wami kulinarne tajemnice Lwowa - sprawdzamy, z jakiego jedzenia słynie Lwów i co powinno najbardziej zachwycić przyjeżdżających tam turystów.




na kajakach
Napisane przez: TimothyJ
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Barszcz ukraiński


Pierwsza pozycja i od razu prawdopodobnie czeka Was zaskoczenie - barszcz ukraiński naprawdę pochodzi z Ukrainy! Inaczej niż w przypadku pierogów ruskich czy ryby po grecku, które z danymi państwami nie mają nic wspólnego, barszcz to typowe ukraińskie danie i dostaniecie je praktycznie w każdej restauracji.

Zobacz, że proponowana strona posiada użyteczne informacje, okażą się wartościowe - one Cię bezsprzecznie kompletnie pochłoną. Kliknij tutaj!

Zazwyczaj jest to bardzo gęsta zupa, w której ląduje sporo pomidorów, fasoli, papryki czerwonej i kapusty. Dodatkowo zazwyczaj zabielany jest kleksem gęstej śmietany, która znakomicie podbija smak całości.


Solanka


Kolejna zupa - popularna zarówno na Ukrainie jak i w Rosji. Solanka zazwyczaj przygotowywana jest na mocnym wywarze mięsnym, a cały jej sekret tkwi w odpowiednim zbalansowaniu kwaśnych, słonych i pikantnych smaków. W soliance znajdziecie kwas chlebowy, kwasek cytrynowy lub sok z cytryny, wodę po ogórkach kiszonych, a także - co ciekawe - pokrojone w plasterki oliwki oraz - hotele zakopane kapary.


Banosz


Lwów
Napisane przez: Jagoda♥Gio♥Maya
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


wakacje
Napisane przez: Incase
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To bardzo prosta potrawa, która swoje korzenie ma w kuchni huculskiej. Jak większość prostych, chłopskich potraw, broni się jednak rewelacyjnie smakiem. Lwów słynie z banosza, który jest swego rodzaju kluskami z gotowanej ze śmietaną mąki kukurydzianej. Zazwyczaj mieszanka ta posypana jest skwarkami oraz bryndzą.


Deruny


To danie z pewnością zachwyci każdego miłośnika placków ziemniaczanych, gdyż jest właśnie odmianą tej potrawy. Deruny podawane są, podobnie jak w Polsce, z kleksem gęstej śmietany albo z gęstym sosem grzybowym.


Naleśniki Młynci


Ta ukraińska potrawa znacznie różni się od naszych polskich, tradycyjnych naleśników. Przede wszystkim ciasto do lwowskich naleśników przygotowywane jest na zaczynie drożdżowym, dzięki czemu placki zazwyczaj są przyjemnie pulchne.




Oryginalnie farsz do naleśników składa się z sera, ziemniaków i cebuli - przypomina zatem nasz polski farsz do pierogów ruskich. Obecnie jednak młynci są tak popularne na całej Ukrainie, że powstało mnóstwo wariacji na ich temat - podawane są zarówno na słodko jak i na słono z przeróżnymi, coraz bardziej wymyślnymi i ciekawymi nadzieniami.


 
2021/08/04, 11:23:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.