Wyjazdy dla studentów

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mnóstwo osób zastanawia się dokąd wyjechać tego roku. Najbliżej i najoszczędniej jest możliwość spędzić wakacje w Europie. Na zachodzie i północy może być dość drogo, lecz im bardziej w stronę Azji, czyli na wschód i od Polski, tym ceny winny być mniejsze.

Plaża
Napisane przez: Bryn Pinzgauer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Hiszpania to kraj nader ochoczo odwiedzany przez turystów. Niektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są kotliny, jest przede wszystkim morze i ten niesamowity, ulotny koloryt cudownej metropolii. Miasto to odróżnia się cudnym, ciągnącym się kilometrami, morskim brzegiem w pobliżu miasta. Dla entuzjastów piłki nożnej niezapomnianym wrażeniem będzie zwiedzenie boiska FC Barcelony. Czarodziejskie prezentacje prześlicznej fontanny, która tańczy w rytm muzyki oczarują każdego.

Będąc w Hiszpanii wskazane jest odwiedzić Malagę. To miasto jest wzniesione nad samym morzem. Jest możliwość tu zwiedzić śliczną katedrę, także cytadelę. To miasto Picassa przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem, pełnym wąskich uliczek z restauracjami i kawiarenkami.
Walencja jest ogromnie popularna nie jedynie pośród zagranicznych wędrowców, ale chętnie wyjeżdżają do niej sami Hiszpanie. Mimo, że jest to miejsce wyjątkowo oblegane przez podróżników, powinno się tam pojechać, ażeby odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.

W sąsiedztwie znajdują się ekskluzywne kurorty. Jedną z mniej uczęszczanych wysp jest Minorka. Piękne plaże i ciepła woda jest plusem każdych hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Miłośnicy nurkowania znajdą w owym kraju znakomite lokalizacje z krystalicznie czystą wodą i różnorodną florą. Są też doskonałe miejsca dla surferów, którzy wypatrują solidnych wrażeń.

Tarifa jest położona nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską stolicę windsurfingu, gdyż jest sławna z wiejących w tej okolicy silnych wiatrów. W pobliżu znajdują się duże plaże a przy nich urokliwe osady z pierwszorzędną kuchnią.

Hiszpania to autentyczny raj także dla degustatorów, głównie entuzjastów owoców morza. Oferowane tu świeże ryby mają bajeczny smak. Powinno się wybrać się w te strony, zwłaszcza kiedy linie lotnicze proponują okazjonalne tańsze przeloty.
2020/09/08, 08:08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.